Android P

Wyciekła deweloperska wersja Androida P dla Xiaomi Mi Mix 2S

1 minuta czytania
Komentarze

Nie tylko smartfony od Google otrzymują szybkie aktualizacje. Jak się okazało, Xiaomi także pracuje już nad wdrożeniem Androida P do użytku w swoich smartfonach. Ba, wyciekła nawet jego wczesna wersja przeznaczona dla modelu Mi Mix 2S.

Chińczycy niespodziewanie zapowiedzieli, że wersja deweloperska Androida P (z jego wszystkimi funkcjami) na dniach zawita na Mi Mixa 2S. Post został jednak szybko usunięty, ale przecież coś co raz ląduje w sieci, już na zawsze tam pozostaje. Wstępna data wypuszczenia aktualizacji została zaplanowana na 8 maja (jeśli wszystkie testy przebiegną pomyślnie).

Zobacz także: MIUI 10 coraz bliżej

To byłoby pierwsze wydanie Androida P na nie-Googlowskie urządzenie, ale niestety nie wiadomo jeszcze, czy wersji przeznaczonej na Mi Mixa 2s będzie bliżej do czystego Androida, czy do autorskiej nakładki XiaomiMIUI. Wczesną wersję można oprogramowania bazującego na Androidzie P można już pobrać z forum XDA, jednak sądząc po komentarzach tam opublikowanych, nie warto tego robić, gdyż można sobie przysporzyć wielu problemów z działaniem urządzenia.

Źródło: XDA

Motyw