Pierwszy polski smartfon „rugged” z oficjalną certyfikacją Google

Kacper Kościański Newsy 2018-04-26

Poznański Goclever ma się czym poszczycić. Jego nowy smartfon typu rugged – Quantum 500 Steel jako pierwszy polski smartfon tego typu otrzymał oficjalną certyfikację Google Mobile Services prosto od branżowego giganta, która zapewnia stabilność działania systemu i komfort użytkowania.

Urządzenie działa pod kontrolą czystego Androida Nougat, a na dodatek potrafi przetrwać naprawdę wiele. Certyfikacja Google Mobile Services gwarantuje ponadto nieograniczony dostęp do usług Google (takich jak np.: Gmail, YouTube, Mapy, Sklep Play) oraz pewność, że urządzenie jest zgodne z wymaganiami określonymi przez Google w specyfikacji Google Mobile Services i bez problemu obsługuje aplikacje tej firmy.

GOCLEVER Quantum 500 Steel

Zobacz także: RCS zawitał do Polski

Model Quantum 500 Steel można kupić za 599 zł na stronie producenta. To smartfon przede wszystkim dla osób, które nie lubią oszczędzać swoich sprzętów. Jak widać obawy o brak certyfikacji w przypadku mało znanych firm nie mają zbytniego pokrycia, gdyż Google wydaje certyfikaty także dla takich spółek.

Źródło: materiały prasowe • Łukasz

  Czyli polski Chińczyk dostał certyfikat.

 • Tymon Woźniak

  seria Hammer też ma certyfikat, Goclever wcale nie był pierwszy

 • skazi B

  Słowo polski też powinno być w cudzysłowie 🙂

  • Wit Tar

   Łączenie miejsca produkcji z krajem marki/znaku handlowego już od lat nie jest aktualne i sensowne. Polska marka Junak „naklejana” na koreańskiej produkcji motocykle (re-branding?!)…nie mówiąc nic o odkurzaczach Łucznik. przykłady nawet krajowe można mnożyć dochodząc do „polskiego VW”

   • Martina Neumayer

    Junak został odkupiony całkowicie z prawami do maki, dokumentacjami itd włącznie, więc mogą tak robić. I Junak nie jest rebrandingiem. Ba! Mogą produkować go nawet w tamtej dawnej co do joty formie, gdy im się zachce.
    I taka ciekawostka.. Junak też nie był oryginalnym produktem/projektem, a jedynie kopią/naśladownictwem pewnego angielskiego ówczesnego modelu spod marki Royal Enfield. Pasują nawet oryginalne pierwotne angielskie części, bez żadnych przeróbek.
    A Goclever to jedynie podlicencjonowanie (pokręcona nieco forma franczyzy) przez polskiego rebrandera, chińskiego produktu.. nic więcej.

 • Cubao

  A co z myPhone? Oni już wcześniej chwalili się certyfikowaniem GMS.x