Chrome (i my) zapozna się bliżej z Material Design 2 w swoje 10. urodziny

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Chrome to niewątpliwie fenomen Internetu, który pojawił się i w „chwilę” zdobył taką popularność, że stanowi większość. Później jest długo, długo nic i pojawia się Firefox. Co ciekawe, trzecie miejsce wciąż należy do Internet Explorer, a na piątym dopiero jest Edge od Microsoftu. To tylko pokazuje, ile jeszcze firm opiera się na niewspieranej już przeglądarce. Jednak wróćmy do rozwiązania Google, które swoją popularność potęguje na urządzeniach mobilnych – w tym wypadku niewątpliwie duży wpływ ma fakt, że Chrome jest preinstalowany na większości urządzeń z Androidem.

Mimo wszystko Chrome, podobnie jak Sklep Play, jest taką aplikacją, od której nie oczekuje się wielkich zmian w designie i obsłudze. Jednak sama przeglądarka chowa w sobie wiele sztuczek, które można znaleźć w ukrytych ustawieniach. Mimo wszystko zbliżają się 10. urodziny przeglądarki od Google, więc wypadałoby to jakoś uczcić. Okazuje się, że firma o tym pomyślała, bo już w Sieci pojawiają się informacje o releasie „z MD2”, czyli właśnie tytułowym Material Design 2. Wstępne wersje są optymalizowane pod kątem współpracy z ekranami dotykowymi, co oczywiście dotyczy pełnowymiarowej wersji programu. Przypomnijmy, że pierwsze wydanie Chrome’a zostało przedstawione 2 września 2008 roku.

Czym tak właściwie ma być Material Design 2? Kolejnym spłaszczeniem wszystkiego i zabraniem kolorystyki. Tak, da się jeszcze bardziej. Google, co pewien czas, testuje różne rozwiązania, które sprowadzają się do usuwania „zbędnych” upiększeń interfejsów – w samej wyszukiwarce mogą zniknąć wszystkie barwy oraz rozróżnienia pól.

Zobacz też: Xiaomi też chce być inteligentne i przedstawia swojego asystenta.

W przypadku Androida możemy wspomnieć o białym Sklepie Play czy też wszelkich zmianach z Androida P. Jakby nie patrzeć, nie spotkałem się jeszcze z osobą, która by powiedziała, że to zmiana wyłącznie na plus, pozbawiona jakichkolwiek wad.

źródło: XDA Develoeprs

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy