Android Oreo

Najnowsza wersja Androida na zaledwie 0.5% wszystkich urządzeń – statystyki

Newsy

Android jest najpopularniejszym mobilnym systemem na świecie i nic nie wskazuje na to, by sytuacja ta miała się zmienić – pod jego kontrolą działają już ponad dwa miliardy urządzeń. Niestety główną bolączką systemu Google’aaktualizacje, które zależą wyłącznie od dobrej woli producenta – może ich zatem równie dobrze w ogóle nie być. Dziś na stronie giganta z Mountain View pojawiły się statystyki wersji systemu na kwiecień tego roku. Przedstawię Wam je w tym artykule.

Zobacz także: Nowy system nawigowania Androida jest tragiczny.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Statystyki wersji Androida nie są dobrym znakiem

Jak możemy zauważyć na powyższej grafice, kwiecień jest kolejnym miesiącem, gdzie rządzi Android Nougat – pod kontrolą wersji 7.0 oraz 7.1 pracuje 30.8% wszystkich smartfonów i tabletów. Na drugim miejscu podium plasuje się Marshmallow, który ma aż 26% wszystkich użytkowników. Smucić może fakt, że najnowsza odsłona systemu Google’a – Oreo wygrywa z Jelly Beanem, który swoją premierę miał 6 lat temu o zaledwie 0.1 p.p. Co ciekawe z Gingerbreada, czyli najstarszej notowanej odsłony Androida korzysta 0.3% wszystkich użytkowników, co przekłada się na wiele milionów smartfonów i tabletów. Jaka wersja systemu znajduje się na Waszym telefonie? Dajcie znać!

Źródło: Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x