YouTube jest najpopularniejszą platformą do publikacji oraz oglądania filmów. Z tego portalu korzystają zarówno streamerzy, twórcy naukowych treści, jak i nasi koledzy z redakcji – upewnijcie się, że zajrzeliście na nasz kanał! Gigant z Mountain View nieustannie rozwija YouTube’a, jednak nie zawsze w taki sposób, w jaki chcieliby użytkownicy. Okazuje się, że znienawidzona funkcja, która automatycznie odtwarza filmy podczas przeglądania listy zawita w serwisie na stałe. 

Zobacz też: Poznaj pięć najlepszych funkcji aplikacji Zdjęcia Google!

Jak działa autoodtwarzanie na YouTube?

Funkcja automatycznego odtwarzania filmów dla testerów serwisu pojawiła się już w październiku, lecz dopiero teraz Google zdecydowało się na wdrażanie jej na wszystkie smartfony (w tym momencie dostęp do tej opcji otrzymali wyłącznie zagraniczni użytkownicy, jednak autoodtwarzanie powinno również wkrótce trafić do nas). „Udogodnienie” otrzymało nazwę „Autoplay on Home” i aktywuje się wyłącznie na ekranie głównym aplikacji – podczas przewijania materiałów wideo zostają one wczytane i automatycznie odtwarzają się bez dźwięku w miejscu, gdzie poprzednio widać było grafikę tytułową filmu. Na całe szczęście Google pomyślało o użytkownikach, którym ta funkcja może się nie podobać, więc można ją wyłączyć za pośrednictwem ustawień aplikacji.

Co myślicie o automatycznym odtwarzaniu filmów? Czy będziecie korzystać z tej opcji?

Źródło: 9to5google 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.