Honor 10 ma być tańszym Huawei P20 – kiedy premiera?

1 minuta czytania
Komentarze

Submarka Honor staje się coraz popularniejsza. Tym, co bezdyskusyjnie cechuje smartfony sygnowane tym logo jest relatywnie atrakcyjna cena względem oferowanych możliwości. Również design tych urządzeń stoi na bardzo przyciągającym wzrok poziomie. Kiedy zatem premiera nowego modelu?

Honor 10 na zdjęciach

Smartfon ten nie będzie się bardzo różnił od tego, co obecnie możemy zobaczyć na rynku. Duży ekran z wycięciem (notch), podwójny aparat główny oraz cienkie ramki. Słowem: bardzo podobny do Huawei P20.

Warto jednak przyjrzeć się dwóm kropeczkom u dołu ekranu, po bokach przycisku Home. Sugerują one, że producent zamierza wykorzystać je jako klawisze funkcyjne. Byłoby to dość interesujące posunięcie rodzące pytanie – dlaczego nie posunięto się do wprowadzenia gestów, które stają się coraz popularniejsze?

Zobacz też: Apple porzuci procesory Intel

Tył smartfona jest nieco ukryty. Możemy jednak dojrzeć, że Huawei Honor 10 zadebiutuje z podwójnym, a nie potrójnym aparatem jak w przypadku Huawei P20 Pro.

Honor 10 napędzać będzie Kirin 970 wspierany przez 6 GB RAM. 5,7-calowy wyświetlacz będzie prawdopodobnie tym samym, jaki znajdujemy w Huawei P20.

Kiedy premiera?

Podążając za informacjami podanymi przez Rolanda Quandta spodziewajmy się prezentacji już 15 maja podczas konferencji Beauty in AI.

Czy Honor 10 okaże się godną alternatywą Huawei P20?

źródło: Twitter, Slashleaks

Motyw