Samsung w przyszłym roku będzie świętował 10-lecie serii, z którą może wiązać swoją popularność. Niewątpliwie to rodzina Galaxy S – szczególnie pierwsze dwa modele – sprawiła, że dzisiaj Koreańczycy są na fotelu lidera. Niekoniecznie ze względu na sprzedaż, która też mała nie była, ale z racji pobocznej promocji – afery z Apple, samego podobieństwa do iPhone’ów czy też po prostu świetnej jakości.

Stosunkowo niedawno przedstawiłem Wam swoje wrażenia z użytkowania ostatniego reprezentanta omawianej serii, Galaxy S9+. Nie mam wątpliwości, co do tego, że Samsung wie, co robi. Jednak jak zmieniała się wydajność poszczególnych urządzeń na przestrzeni lat? Tego dowiemy się z następującego filmu, na którym zestawiono ze sobą wszystkie modele z rodziny Galaxy S od Galaxy S3 włącznie:

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

W tym wypadku nie pytam się, czy jesteście zaskoczeni – nowszy model jest lepszy, szybszy czy też robi ładniejsze zdjęcia. Jednak to zestawienie doskonale pokazuje, że taki Galaxy S7 na co dzień wciąż niewiele ustępuje obecnemu reprezentantowi rodziny. Widać różnicę w wydajności, ale czy jest warta wydania około 3x więcej? To oczywiście pytanie retoryczne, bo coraz rzadziej płacimy za moc obliczeniową.

Zobacz też: Co szykuje Xiaomi z pojawieniem się Mi Banda 3?

Powyższy film pokazuje interesujący kawałek historii. Można Samsunga lubić lub nie, ale powyższe modele odcisnęły ogromny ślad na mobilnym rynku i pozytywnie wpłynęły na popularność Androida.
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.