Xiaomi Mi Band 3 render

Mi Band 3 od Xiaomi będzie prawdziwą rewolucją. Co powiecie na dotykowy ekran?

1 minuta czytania
Komentarze

Opaska Mi Band od Xiaomi jest w naszym kraju bardzo popularna. Ostatnia dostępna w sprzedaży wersja została oznaczona numerkiem 2, ale „trójka” jest już na horyzoncie. Mało tego – Mi Band 3 będzie prawdziwą rewolucją, bo opaska ma mieć dotykowy ekran.

Mi Band 2 zadebiutował w 2016 roku, więc ten rok jest odpowiedni, by wprowadzić na rynek następcę. Opierając się na danych zebranych przez IDC, w pierwszym kwartale ubiegłego roku Xiaomi sprzedało najwięcej opasek, zostawiając tym samym konkurencję daleko w tyle.

Według plotek, dotykowy ekran OLED Mi Banda 3 będzie wyświetlał m.in. powiadomienia, datę i godzinę, licznik kroków oraz tętno. Dotykowy wyświetlacz potwierdza poniższy filmik.

Zobacz także: Huawei P20 przetestowany – jak z wydajnością?

Niestety Mi Band 3 najprawdopodobniej nie będzie obsługiwał łączności LTE ani nawigacji GPS. Wszystko dlatego, że Xiaomi nadal celuje w masy, a jak wiadomo, sprzęt przeznaczony dla takich osób nie może być zbyt drogi. Opaska za to zostanie wyposażona w Bluetooth 4.2, dzięki któremu będzie można łatwo sparować ją ze smartfonem. Mi Band 3 ma trafić do sprzedaży pod koniec 2018 roku, ale dokładna data nie jest jeszcze znana. Niewiadomą pozostaje również cena, która nie powinna jednak zbytnio odbiegać od sumy, za którą można było nabyć Mi Banda 2 w dniu jego premiery.

Źródło: beebom, youtube

Motyw