Każda organizacja, zarówno Unia Europejska, jak i Związek Rolników Śląskich, ma swoje wady i zalety. Na całe szczęście obywatele krajów, które przynależą do Unii Europejskiej, mogą odczuć głównie pozytywne skutki współpracy państw – jednym z nich są przepisy, które chronią mieszkańców różnych krajów. Dziś opiszę Wam nowe regulacje, które powodują, że administratorzy serwisów streamingowych będą zobowiązani zapewnić Wam za granicą dostęp do tych samych materiałów co w państwie, w którym wykupiliście usługę. 

Zobacz także: Czy gniazdo słuchawkowe jest Ci w ogóle potrzebne?

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Co zmiana ta oznacza dla użytkowników serwisów streamingowych?

Nowe przepisy, które w życie weszły wczoraj, gwarantują, że na terytorium Unii Europejskiej każdy właściciel płatnego konta w serwisach takich jak Spotify, Netflix czy Amazon Prime będzie miał dostęp do tych samych materiałów, co w kraju zamieszkania, co wcześniej nie było możliwe ze względu na licencje. Niestety oznacza to również, że wyjeżdżając do kraju z bogatszą biblioteką filmową, nie będziemy mogli oglądać programów niedostępnych w naszym państwie. Na sam koniec warto wspomnieć, że zmiany te nie obowiązują administratorów usług streamingowych, które dostępne są kompletnie za darmo – byłoby to dla nich tylko dodatkowe utrudnienie w świadczeniu bezpłatnej usługi. Co myślicie o tej zmianie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: ec.europa.eu

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.