Xiaomi rozpoczyna walkę ze swoim inteligentnym asystentem u boku

Łukasz Pająk Newsy 2018-04-02

Dzisiaj każdy producent chciałby mieć swojego własnego asystenta głosowego. Zaczęło się od Apple, Google, Microsoftu, a stosunkowo niedawno do tego grona dołączył Samsung. Co prawda większość firm w przypadku Androida stawia na Asystenta Google, ale w Chinach jest on niedostępny i zapewne jeszcze długo nie będzie, jak większość usług Amerykanów. Dlatego Xiaomi postanowiło stworzyć swoje własne rozwiązanie, o którym już mogliśmy usłyszeć wcześniej.

Tymczasem, w ramach promocji Mi Mixa 2S, firma postanowiła wypromować też Xiao AI. Tak właśnie nazywa się asystent od Chińczyków i oto jego możliwości:

Nie da się ukryć, że dla nas znaczy on tyle, co nic, bo na razie obsługuje wyłącznie język chiński. Podobieństwa do Asystenta Google’a nie trzeba długo szukać – na każdym kroku jest widoczne, ale nie znamy dokładnego porównania funkcjonalności obu rozwiązań. W Sieci można się jedynie dowiedzieć, że Xiao AI mimo że zna tylko język chiński to i tak jest bardziej przydatny od Bixby.

Zobacz też: Xperia XZ2 to dopiero początek – Sony szykuje prawdziwą bombę.

Czy kiedykolwiek Xiao AI dotrze do Polski? Nie liczyłbym na to – w tym roku czekamy na rozwiązanie Google, więc pojawienie się chińskiej alternatywy jest bezcelowe.

źródło: Reddit • Hijinx

  Czy ktoś zastanowił się przez chwilę….najpierw wciśnięto ludziom androida, potem facebooka (nie pamietam co bylo pierwsze), potem czytnik linii papilarnych, potem face unlock…gdzieś pomiędzy tego nieszczęsnego asystenta głosowego……….no i wiadomo o Was wszystko. Słowo prywatność można przestać używać.

  • Karol Makowski

   Prawda :/
   I to mnie martwi

  • fckUeve

   lol, nikt Ci nie każe używać żadnej z tych rzeczy…. Nie musisz nawet używać telefonu… W ogóle to prąd też nie jest potrzebny…

   Dżisis… jak bym władał facebookiem to też bym zbierał wszystkie możliwe informacje o użytkownikach… (mimo że osobiście facebooka nie lubie ale to z całkiem innych powodów).

   • Hijinx

    Patrząc na Twój nick to to co napisałeś nie dziwi ani troche:-(

  • darer

   Do puki nie popełnisz morderstwa nie będzie raczej Ci to przeszkadzało w życiu.x