xiaomi mi mix 2s

Xiaomi rozpoczyna walkę ze swoim inteligentnym asystentem u boku

Newsy

Dzisiaj każdy producent chciałby mieć swojego własnego asystenta głosowego. Zaczęło się od Apple, Google, Microsoftu, a stosunkowo niedawno do tego grona dołączył Samsung. Co prawda większość firm w przypadku Androida stawia na Asystenta Google, ale w Chinach jest on niedostępny i zapewne jeszcze długo nie będzie, jak większość usług Amerykanów. Dlatego Xiaomi postanowiło stworzyć swoje własne rozwiązanie, o którym już mogliśmy usłyszeć wcześniej.

Tymczasem, w ramach promocji Mi Mixa 2S, firma postanowiła wypromować też Xiao AI. Tak właśnie nazywa się asystent od Chińczyków i oto jego możliwości:

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Nie da się ukryć, że dla nas znaczy on tyle, co nic, bo na razie obsługuje wyłącznie język chiński. Podobieństwa do Asystenta Google’a nie trzeba długo szukać – na każdym kroku jest widoczne, ale nie znamy dokładnego porównania funkcjonalności obu rozwiązań. W Sieci można się jedynie dowiedzieć, że Xiao AI mimo że zna tylko język chiński to i tak jest bardziej przydatny od Bixby.

Zobacz też: Xperia XZ2 to dopiero początek – Sony szykuje prawdziwą bombę.

Czy kiedykolwiek Xiao AI dotrze do Polski? Nie liczyłbym na to – w tym roku czekamy na rozwiązanie Google, więc pojawienie się chińskiej alternatywy jest bezcelowe.

 

źródło: Reddit


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x