xiaomi mi mix 2s

Xiaomi rozpoczyna walkę ze swoim inteligentnym asystentem u boku

1 minuta czytania
Komentarze

Dzisiaj każdy producent chciałby mieć swojego własnego asystenta głosowego. Zaczęło się od Apple, Google, Microsoftu, a stosunkowo niedawno do tego grona dołączył Samsung. Co prawda większość firm w przypadku Androida stawia na Asystenta Google, ale w Chinach jest on niedostępny i zapewne jeszcze długo nie będzie, jak większość usług Amerykanów. Dlatego Xiaomi postanowiło stworzyć swoje własne rozwiązanie, o którym już mogliśmy usłyszeć wcześniej.

Tymczasem, w ramach promocji Mi Mixa 2S, firma postanowiła wypromować też Xiao AI. Tak właśnie nazywa się asystent od Chińczyków i oto jego możliwości:

Nie da się ukryć, że dla nas znaczy on tyle, co nic, bo na razie obsługuje wyłącznie język chiński. Podobieństwa do Asystenta Google’a nie trzeba długo szukać – na każdym kroku jest widoczne, ale nie znamy dokładnego porównania funkcjonalności obu rozwiązań. W Sieci można się jedynie dowiedzieć, że Xiao AI mimo że zna tylko język chiński to i tak jest bardziej przydatny od Bixby.

Zobacz też: Xperia XZ2 to dopiero początek – Sony szykuje prawdziwą bombę.

Czy kiedykolwiek Xiao AI dotrze do Polski? Nie liczyłbym na to – w tym roku czekamy na rozwiązanie Google, więc pojawienie się chińskiej alternatywy jest bezcelowe.

źródło: Reddit

Motyw