Asystent Google zacznie mówić po polsku! I to całkiem szybko

1 minuta czytania
Komentarze

Asystent Google jest narzędziem, które może i, przede wszystkim, potrafi ułatwić życie użytkownikom Androida. Niestety w naszym kraju komunikacja trochę leży – brak wsparcia dla języka polskiego może zniechęcić wielu użytkowników. Na szczęście wkrótce się to zmieni.

Asystent Google mówiący po polsku jeszcze w 2018 roku

Ta wieść powinna ucieszyć wielu fanów Androida. Podążając za informacją, jaką na swoim Twitterze opublikował Vadim Makarenko z serwisu BIQdata, Gigant z Mountain View uruchomi wsparcie dla języka polskiego w Asystencie Google jeszcze w tym roku.

Oprócz tego, wsparcie otrzymają także Rosja, Szwecja oraz Norwegia. Na razie z Asystentem Google możemy się komunikować po angielsku, niemiecku, włosku, japońsku, koreańsku, francusku, hiszpańsku i portugalsku.

Zobacz też: Jak poradzić sobie z bloatware z Windows 10?

Dokładna data premiery nie została podana. Możemy jednak mieć nadzieję, że na konferencji Google I/O 2018, która rozpoczyna się 8 maja poznamy więcej szczegółów. Niemniej jest to świetna wiadomość i kiedy Asystent Google zacznie mówić po polsku jego znaczenie w naszym kraju na pewno wzrośnie.

źródło: Twitter

Motyw