Asystent Google zacznie mówić po polsku! I to całkiem szybko

Kamil Lewicki Newsy 2018-02-15

Asystent Google jest narzędziem, które może i, przede wszystkim, potrafi ułatwić życie użytkownikom Androida. Niestety w naszym kraju komunikacja trochę leży – brak wsparcia dla języka polskiego może zniechęcić wielu użytkowników. Na szczęście wkrótce się to zmieni.

Asystent Google mówiący po polsku jeszcze w 2018 roku

Ta wieść powinna ucieszyć wielu fanów Androida. Podążając za informacją, jaką na swoim Twitterze opublikował Vadim Makarenko z serwisu BIQdata, Gigant z Mountain View uruchomi wsparcie dla języka polskiego w Asystencie Google jeszcze w tym roku.

Oprócz tego, wsparcie otrzymają także Rosja, Szwecja oraz Norwegia. Na razie z Asystentem Google możemy się komunikować po angielsku, niemiecku, włosku, japońsku, koreańsku, francusku, hiszpańsku i portugalsku.

Zobacz też: Jak poradzić sobie z bloatware z Windows 10?

Dokładna data premiery nie została podana. Możemy jednak mieć nadzieję, że na konferencji Google I/O 2018, która rozpoczyna się 8 maja poznamy więcej szczegółów. Niemniej jest to świetna wiadomość i kiedy Asystent Google zacznie mówić po polsku jego znaczenie w naszym kraju na pewno wzrośnie.

źródło: Twitter • Sebastian Florek

  a już myślałem by kupić głośnik od Google 😀

 • Jemphilus

  Vadim Makarenko @sardanapal
  28 minut temu

  CORRECTION: I asked Google to clarify what they mean by launching Google Assistant in Poland in 2018 and got a strange answer. In short: actually, we can’t be sure. „The map was kind of directional,” say Yvonne Chou, group product manager on the Google Assistant 🙁 #wyborczatech

  • RS2_15237_THE_END

   Czyli nadal nic nie wiadomo, w sumie to może wreszcie byłby pierwszy asystent w Polsce który do czegoś się nadaje.x