Huawei P20

Huawei P20 w benchmarkach – o jakiej wydajności mówią cyferki?

1 minuta czytania
Komentarze

Huawei P20, czyli najnowszy flagowiec chińskiego producenta swoją premierę miał dwa dni temu. 27 marca Paryż pełen był dziennikarzy i blogerów czekających na poznanie nowej rodziny będącej następcą P10. Smartfon trafił już w ręce pierwszych recenzentów i został poddany testom wydajnościowym. Jak wypada w rankingach?

Huawei P20 vs reszta świata

Ekipa z GSM Arena otrzymała swój egzemplarz modelu Huawei P20. Poddała go testom wydajnościowym w najpopularniejszych benchmarkach: Geekbench, AnTuTu 7, Basemark OS 2.0. Możemy zobaczyć, że najnowszy flagowiec z Chin nie radzi sobie najlepiej. Urządzenie wyposażono w autorski SoC Kirin 970 wspierany przez 6 GB RAM. Nie jest to najnowszy układ, bowiem trafił on już do Mate 10 Pro w zeszłym roku. Sprawdźmy jednak jak radzi sobie w konkurencji m.in. z Samsungiem Galaxy S9.

huawei p20, antutu
huawei p20, base mark
huawei p20, geekbench
huawei p20, geekbench

Zobacz też: Czy Xiaomi Mi A2 powtórzy sukces poprzednika?

Widzimy, że jeśli nie w środkowej stawce to raczej na dole. Konkurencja jest co prawda mocna i wykorzystuje tegoroczny układ Qualcomm Snapdragon 845, który jest bardzo wydajny. Niemniej należy pamiętać, że w codziennym użytkowaniu różnice te będą niezauważalne. Dopiero przy położeniu smartfonów obok siebie i zrobieniu porównania, moglibyśmy dostrzec, że Huawei P20 radzi sobie delikatnie gorzej, ale to wszystko.

źródło: GSM Arena

Motyw