sony xperia xz2 compact

Który z najpopularniejszych „premium” smartfonów ma najlepszy akumulator?

2 minuty czytania
Komentarze

Zapewne każdy z nas był posiadaczem smartfona, którego akumulator nie pozwalał na dzień pracy bez ograniczeń. Nic dziwnego, większość producentów odsuwa na bok ten problem i w zamian najczęściej posługuje się ograniczeniami w oprogramowaniu. Jednak nie tędy droga – warto sprawdzić, które smartfony faktycznie potrafią długo działać i to w taki sposób, abyśmy nie musieli zastanawiać się, czy jeszcze uda się obejrzeć jeden film na YouTubie. Do tego celu zaprzęgnięto firmę analityczną – Strategy Analytics, którą powinniście doskonale znać. To właśnie ona zajmuje się rok w rok, kwartał w kwartał raportami sprzedaży i zysków producentów urządzeń mobilnych. W takim razie, co im do akumulatorów?

Okazało się, że Sony zleciło Strategy Analytics wybór najpopularniejszych smartfonów na rynku i przetestowanie ich akumulatorów. Tak też się stało, więc przejdźmy do analizy. Forma testu wydaje się bardzo dopracowana. Scenariusz testów uwzględniał, że przez 16 na 24 godziny użytkujemy nasze urządzenia mobilne w celu przeglądanie portali społecznościowych, grania robienia zdjęć, słuchania muzyki, oglądania filmów, dzwonienia, pisania wiadomości oraz przeglądania stron internetowych. Wyświetlacze zostały ustawione tak, aby ich jasność wynosiła 150 Nitów, a głośność na maksymalne wartości. Wszelkie inne ustawienia nie były zmieniane. Dodatkowo smartfony zostały sprawdzone przez zestaw aplikacji – nie zapomniano również o chociażby powiadomieniach przychodzących. Tyle słowem wstępu, ale jakie to są najpopularniejsze urządzenia mobilne na rynku? Otóż obok Xperii XZ2 i Xperii XZ2 Compact postawiono LG G6, iPhone’a X, Huawei P10, Samsunga Galaxy S9 i Oppo R11. Wyniki prezentują  się następująco:

strategy analytics porownanie baterii akumulatorow

Zobacz też: Czyżby OnePlus już miał być gotowy do premiery nowego modelu?

Nie powinniście być zszokowani, że wygrało Sony – w końcu to test na ich zlecenie, aczkolwiek obecnie testuję Xperię XZ2 i muszę stwierdzić, że smartfon radzi sobie naprawdę dobrze. Różnice względem chociażby Samsunga Galaxy S9+ są widoczne na korzyść Japończyków. Kwestię „smartfonów premium” i ich popularności nie rozstrzygam – tak ujęto w porównaniu i widocznie tak też prezentuje się rynek.

źródło: Strategy Analytics

Motyw