Vivo super HDR

Kiedy zwykły HDR nie wystarcza. Vivo pracuje nad trybem „Super HDR” z SI

1 minuta czytania
Komentarze

Vivo zalicza się do firm, które naprawdę chcą się wyróżnić na tle konkurencji. Mało tego, Vivo jest obecnie odpowiedzialne za niemal wszystkie prawdziwe innowacje w świecie smartfonów (m.in. czytnik linii papilarnych w ekranie, wysuwany aparat – koncept, ale dojdzie do skutku). Chińczycy nie dają jednak za wygraną i już pracują nad nowym rozwiązaniem, które może okazać się kolejnym hitem.

Super HDR to kolejny świetny pomysł Vivo. Zwykły HDR działa na zasadzie łączenia od 3 do 5 zdjęć, by stworzyć jedno doskonałe. Super HDR z kolei korzysta ze sztucznej inteligencji w całym tym procesie, dzięki czemu łączy aż od 12 do 14 zdjęć w jedno. Wspomniana sztuczna inteligencja będzie rozpoznawać różne obiekty na zdjęciu. Dzięki takiemu rozwiązaniu SI będzie w stanie wykryć, co należy wyeksponować – jeśli np. zrobimy zdjęcie pod słońce, Super HDR zwiększy ekspozycję by uchwycić sylwetkę człowieka, a zarazem zmniejszy ekspozycję nieba w tle.

Zobacz także: Jak wyglądałby Galaxy S9 z wycięciem w ekranie (notch)?

Powyższe zdjęcia zostały zrobione w trybie Super HDR. Osobiście sądzę, że wyglądają świetnie. Chciałbym wierzyć, że w drodze do internetu nie zahaczyły o Photoshopa. To już nie te czasy, w których Apple dyktuje trendy na rynku. Teraz robi to Vivo.

Źródło: phonearena