Huawei P9

Aktualizacja do Androida Oreo z EMUI 8.0 dla Huaweia P9 i P9 Plus potwierdzona!

1 minuta czytania
Komentarze

Huawei nie zapominał jeszcze o swoich niemal dwuletnich flagowcach. Wielu wątpiło, że producent ten wesprze jeszcze tytułowe urządzenia jakąkolwiek dużą aktualizacją. Cóż, osoby które tak myślały – myliły się, gdyż pracownik firmy właśnie potwierdził, że Android Oreo wraz z EMUI 8.0 trafi na popularne modele P9 i P9 Plus.

Niestety Oreo będzie ostatnią dużą aktualizacją, jaką otrzymają wspomniane urządzenia. Oba smartfony startowały z Androidem Marshmallow 6.0, ale z czasem zostały zaktualizowane do Nougata. Chińczycy nie słyną z przesadnego wsparcia dla swoich urządzeń, lecz dzisiejsza informacja jest zdecydowanie warta pochwały.

Zobacz także: Apple Music powoli dogania Spotify

Huawei P9 i P9 Plus mimo upływu lat, to wciąż świetne smartfony, które z powodzeniem mogą posłużyć ich użytkownikom jeszcze kilka dobrych lat. EMUI 8.0 za sprawą nowych funkcji i usprawnień wprowadzi ogromny powiew świeżości, dzięki czemu korzystanie z nich będzie jeszcze przyjemniejsze. Niestety firma nie podała jeszcze daty udostępnienia aktualizacji, lecz możemy śmiało założyć, że stanie się to jeszcze w tym roku.

Źródło: phonearena