Aktualizacja do Androida Oreo z EMUI 8.0 dla Huaweia P9 i P9 Plus potwierdzona!

Kacper Kościański Newsy 2018-03-14

Huawei nie zapominał jeszcze o swoich niemal dwuletnich flagowcach. Wielu wątpiło, że producent ten wesprze jeszcze tytułowe urządzenia jakąkolwiek dużą aktualizacją. Cóż, osoby które tak myślały – myliły się, gdyż pracownik firmy właśnie potwierdził, że Android Oreo wraz z EMUI 8.0 trafi na popularne modele P9 i P9 Plus.

Niestety Oreo będzie ostatnią dużą aktualizacją, jaką otrzymają wspomniane urządzenia. Oba smartfony startowały z Androidem Marshmallow 6.0, ale z czasem zostały zaktualizowane do Nougata. Chińczycy nie słyną z przesadnego wsparcia dla swoich urządzeń, lecz dzisiejsza informacja jest zdecydowanie warta pochwały.

Zobacz także: Apple Music powoli dogania Spotify

Huawei P9 i P9 Plus mimo upływu lat, to wciąż świetne smartfony, które z powodzeniem mogą posłużyć ich użytkownikom jeszcze kilka dobrych lat. EMUI 8.0 za sprawą nowych funkcji i usprawnień wprowadzi ogromny powiew świeżości, dzięki czemu korzystanie z nich będzie jeszcze przyjemniejsze. Niestety firma nie podała jeszcze daty udostępnienia aktualizacji, lecz możemy śmiało założyć, że stanie się to jeszcze w tym roku.

Źródło: phonearena



 • Greg Jas

  już wrzesień 2018 a aktualizacji na moim p9+ nie ma 🙁

  • Szopen

   jest styczeń 2019 aktualizacji nadal brak

 • cwaniak

  Czy są jakieś informacje o tym kiedy Oreo dostanie p10 lite i Mate 10 lite?

 • Mateusz Z.

  Oreo jest bardzo niedopracowane, udostepnili mozliwosc zmiany czcionek, ale w niektorych aplikacjach pojawiaja sie chinskie krzaczki zamiast normalych ikon, np w Real Racing 3.

 • Linkyop

  Co z P9 Lite?

  • Dejoker92

   Nie liczyłbym na oreo w p9lite