Co się stanie, jak wymienisz akumulator w iPhonie? Drastycznie przyspieszy

Łukasz Pająk Newsy 2018-03-07

Pod koniec zeszłego roku Apple oficjalnie przyznało, że spowalnia swoje smartfony. W drodze jest odpowiednia aktualizacja, która ma pozwalać użytkownikom decydować, czy chcą dbać o swoje urządzenia, czy też mają one działać na pełnych obrotach. Tak to tłumaczy amerykański gigant, który swoje praktyki motywuje tym, że zużycie akumulatora może negatywnie wpływać na stabilność pracy systemu. Nie da się ukryć, że to prawda i dotyczy wszystkich urządzeń mobilnych. Niższe napięcie na ogniwie zmniejsza możliwości układów scalonych, ale niewątpliwie Apple podeszło do tematu zbyt radykalnie.

Co zrobili Amerykanie, aby choć trochę ostudzić emocje niezadowolonych użytkowników? Zaoferowali obniżkę na wymianę akumulatora. To z pewnością pozytywnie wpływa na pracę smartfonów, ale w jakim stopniu? Okazuje się, że ogromnym, co doskonale potwierdza następujące porównanie. Po lewej stronie iPhone 6s przed wymianą ogniwa, a po prawej po wizycie w serwisie.

Różnice są drastyczne, a w przypadku starszych modeli będą jeszcze większe. Od niedawna iPhone 7 również jest poddawany algorytmom, których zadanie jest ograniczenie wydajności, a powyższy model od ponad roku.

Zobacz też: Co ciekawego znajdziemy w HTC U12?

O ile poszczególne aplikacje uruchamiają się po prostu szybciej to największe różnice widać w benchmarkach. Same cyferki robią wrażenie, a to przełoży się na wydajność w wymagających grach. Jak wspomniałem na początku – problem nie dotyczy wyłącznie iPhone’ów, ale na smartfonach Apple jest to najbardziej zauważalne. Dlatego jeśli Twój model z Androidem wyraźnie zwolnił i czyszczenie oprogramowania nie pomaga to warto zastanowić się nad wymianą akumulatora.

źródło: 9to5mac • M@mut

  Tak szczerze, po lewej mógł być iPhone 6 i nikt pewnie by się nie zorientował 😉

 • marcus1212

  za to ten po lewej ma lepszy ekran 🙂

 • Martina Neumayer

  W sumie nie dziwne zważywszy brak porządnych reglerów i stabilizatorów napięć w fonach. To co jest to jest tak o tylko. Nie nazwałabym tego protezą, bo coś tam robią.. ale przy znacznym spadku już efekt „niedokarmienia prądem” zaczyna być zauważalny. Nawet telewizory tak miewają niektóre.

 • stark2991

  Telefon przed wymianą zachowuje się jakby to był model starszy co najmniej o jedną generację.

  • p1t3r

   Zgadza się. 2 letni 6s po wymianie baterii działa jak nówka sztuka 😉

   • Michał

    Masakra. Ładnie sobie to cwaniaki wykombinowali 🙂

    • p1t3r

     Ja tam nie wierzę teorii spiskowej. Akumulator dostał tak w pizde przez dwa lata (pracuje na nim jako ph więc wiecznie w ładowarce w aucie), że każdy inny też by padł. 129 za baterię z wymianą to cena jaką jestem w stanie zapłacić za sposób w jaki używam telefonu. A efekt końcowy zaciera (przynajmniej w moim mniemaniu) początkowy niesmak. Widać jednak ten iphone nie jest taki amejzing 😉x