xiaomi mi mix 2 design wygląd

Xiaomi idzie w zaparte – żadnych wycięć w Mi Mix 2S, ale czuć iPhone’a X

2 minuty czytania
Komentarze

Xiaomi szykuje się do prezentacji odświeżonego modelu Mi Mix 2. Jest to nietypowe, ale chwalimy tego producenta za niekopiowanie Apple, a przecież ta firma określana była mianem chińskiego Jabłuszka. Z początku Mi Mix 2S miał być tym samym modelem, delikatnie ulepszonym, ale z nielubianym wycięciem w ekranie. Z czasem ta wersja wydarzeń drastycznie się zmieniła. Aparat faktycznie miał zostać przeniesiony, ale w prawy, górny róg. Okazuje się, że takiego modelu też nie ujrzymy.

Wspomniane wycięcie miało wyglądać, jak na powyższej grafice. Jednak ujawniony kod źródłowy Mi Mixa 2S zdradza, jak faktycznie ma zostać zbudowany ten model. Wiemy, że Xiaomi zdecyduje się na napędzanie tego modelu Snapdragonem 845 – stąd późniejsza premiera. Do tego należy dołożyć akumulator o pojemności 3400 mAh oraz wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2160×1080). Nie zabraknie Androida Oreo, wsparcia dla DualSIM i portu podczerwieni. Design z frontu ma być zbliżony – aparat do selfie wciąż zostanie umieszczony pod wyświetlaczem. Potwierdza to aplikacja aparatu, która uwzględnia konieczność obracania ekranu. Z kodu również można się dowiedzieć, że Mi Mix 2S będzie umożliwiał bezprzewodowe ładowanie (Qi).

xiaomi mi mix 2s aparat sztuczna inteligencja dual

Na deser pojawi się sztuczna inteligencja, która będzie zarządzać głównym modułem aparatu, składający się z dwóch matryc. Tego typu rozwiązania są już naturalne dla większości czołowych producentów. W tym momencie też dowiadujemy się, jak Xiaomi zdecydowało się umieścić główne obiektywy:

xiaomi mi mix 2s mi mix 2 porownanie

Zobacz też: Jak wypada Galaxy S9 na tle iPhone’a X?

Z ujawnionego oprogramowania dowiedzieliśmy się również o wsparciu dla ARCore, czyli rozszerzonej rzeczywistości, promowanej przez Google. Projekt ten jest swego rodzaju następcą dla chwalonego Tango. Kiedy ujrzymy Mi Mixa 2S oficjalnie? Bardzo możliwe, że do końca kwietnia.

źródło: XDA-Developers

Motyw