Jestem artystycznym beztalenciem – nie potrafię śpiewać, tańczyć i rysować. Co prawda nigdy nie przykładałem szczególnej uwagi do tych kwestii i domyślam się, że talent można w pewnym stopniu nadrobić praktyką. Osoby, które chcą nauczyć się rysować mają ułatwione zadanie. Została stworzona specjalna aplikacja, która wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość i pozwala na naprawdę wiele.

Sketch AR, bo o niej mowa stawia też na sztuczną inteligencję. Zasada działania wydaje się prosta. Wskazujemy aplikacji kartkę – poprzez aparat – a ona nam pokazuje na niej – na wyświetlaczu smartfona – kolejne kroki, które mamy wykonywać ołówkiem.

Patrząc na materiał promocyjny można uznać, że rysowanie (szkicowanie?) nigdy nie było prostsze. W rzeczywistości zastanawiam się nad wygodą – w końcu jedna ręka musi trzymać smartfona – chyba, że użyjemy odpowiedniego stojaka. Mimo wszystko to nie koniec zagadek – często rysując będziemy zasłaniać obraz kamerze. Podobno autorzy przemyśleli ten aspekt.

W aplikacji możemy wykorzystać materiały dostępne we wbudowanej bibliotece, ale również wziąć na warsztat swoje własne zdjęcia.

Zobacz też: Myślałeś o wymianie Samsunga Galaxy S7 na Galaxy S9?

Zainteresowani mogą pobrać Sketch AR na swoje urządzenia za darmo. Aplikacja jest dostępna zarówno na iOS, jak i AndroidaOgólne wrażenie jest świetne, ale pamiętajcie, że ja nie jestem artystycznie uzdolniony, więc może z Waszej perspektywy sytuacja wygląda zupełnie inaczej?

źródło: TheNextWeb

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.