Exynos 9810

Galaxy S9 nowym królem wydajności? Jednak nie…

1 minuta czytania
Komentarze

Premiera Samsunga Galaxy S9 za nami. Teraz czeka na nas wysyp porównań flagowego smartfona koreańskiej spółki z konkurencją. Na pierwszy ogień idzie procesor w jaki wyposażono to urządzenie na rynek europejski. Topowe Exynosy zawsze szczyciły się niezwykle wysoką wydajnością. Czy tym razem uda się pobić największego konkurenta, czyli układ A11 Fusion od Apple?

Zobacz także: Co nowego zobaczymy w iOS 11.3?

Anandtech przetestował właśnie Samsunga Galaxy S9 wyposażonego w procesor Exynos 9810. Wyniki pokazują, że nowy układ jest niezwykle szybki, ale nie dorównuje układowi Apple. Co ciekawe przegrał nie tylko z procesorem A11 Fusion, w który wyposażono iPhone’a X, iPhone’a 8 i 8 Plus. Niespodziewanie wyprzedził go też układ A10 Bionic, który napędza poprzednią generację smartfonów Apple, czyli iPhone’a 7 oraz 7 Plus. Oczywiście Exynos 9810 zdecydowanie przebija swojego poprzednika, ale to zbyt mało – Apple nadal dominuje w tej kwestii.

geekbench Galaxy s9

W testach Speedometer 2.0 różnica między urządzeniami jest jeszcze większa. Samsung Galaxy S9+ uzyskał 26,70 punktów, w odniesieniu do 88,90 iPhone’a 8 oraz 87,20 iPhone’a X.

speedometer Galaxy S9

Rzecznik Samsunga potwierdził, że w jednostkach demonstracyjnych działa specjalne oprogramowanie, specjalnie przeznaczone na targi MWC. Dodał on, że sprzęt może nie być jeszcze odpowiednio zoptymalizowany. Z drugiej strony trudno uwierzyć, że Samsung ograniczałby wydajność swojego flagowego smartfona, wiedząc, że porównania z konkurencją są nieuniknione. W momencie premiery koreańska spółka promowała Exynos 9810 jako proces 10-nanometrowy z udoskonaloną architekturą. Miał od podwajać wydajność pojedynczego rdzenia, porównując do poprzednika, a jednocześnie zwiększać wydajność wielordzeniową o 40%.

Źródło: AppleInsider

Motyw