Jakie nowe funkcje zobaczymy w iOS 11.3?

mm Mariusz Nowak Artykuły 2018-01-26

Przedwczoraj Apple oficjalnie zapowiedziało dużą aktualizację iOS, czyli wersję 11.3. Nowe oprogramowanie oprócz standardowych poprawek bezpieczeństwa, czy wydajności wniesie kilka wyczekiwanych funkcji. W dniu wczorajszym Amerykanie udostępnili pierwszą publiczną wersję beta nowego systemu. Jest ona dostępna dla wszystkich chętnych. W celu przystąpienia do programu otwartych testów należy zarejestrować się na stronie internetowej Apple, pobrać profil, a następnie zaktualizować system. Oczywiście warto wcześniej wykonać kopię zapasową swojego urządzenia. Wersja testowa może być niestabilna. Poniżej lista najważniejszych nowości.

Zobacz także: Znamy datę premiery Galaxy S9!

Wiadomości w iCloud

Funkcja została zapowiedziana w tamtym roku jako ważna nowość zarówno w iOS 11, jak i macOS High Sierra. Niestety z niewiadomych względów Apple w ostatniej chwili się z niej wycofało. Dzięki tej opcji wszystkie nasze wiadomości na naszych urządzeniach Apple synchronizują się. Ułatwia to kasowanie, automatyczne odczytywanie itp. Zdjęcia i załączniki są trzymanie w iCloud, co zwalnia miejsce na urządzeniu.

Nowe Animoji

Do dyspozycji mamy cztery kolejne postacie naśladujące nasz głos i wyraz twarzy przy użyciu kamery TrueDepth w iPhone X. Smok, miś, szkielet oraz lew zwiększą liczbę Animoji do szesnastu.

ARKit 1.5

Dla programistów iOS 11.3 wprowadza nową wersję ARKit. Mapowanie nieregularnie ukształtowanych powierzchni oraz rozpoznawanie wirtualnych obiektów na pionowych powierzchniach będzie łatwiejsze. Aplikacje rozszerzone będą mogły rozpoznać położenie obrazów 2D takich jak znaki i plakaty, integrując je na przykład z interaktywnymi ekspozycjami.

Szczegółowe informacje o baterii

Kolejna wersja beta iOS 11.3 będzie zawierała nowe, bardziej szczegółowe informacje o stanie baterii urządzenia. Zmiana następuje po kontrowersjach, dotyczących funkcji zarządzania energią zaimplementowanych w starszych urządzeniach. Miało to zapobiec nieoczekiwanym wyłączeniom smartfona. Funkcja zarządzania energią umożliwi iPhone’om ze zużytymi bateriami utrzymanie stabilnej wydajności. Aktualizacja powinna dostarczyć o wiele więcej danych na temat stanu naładowania baterii. Dostępna będzie też opcja całkowitego wyłączenia funkcji zarządzania energią, jednak firma Apple nie zaleca tego. Nowe funkcje będą dostępne w Ustawieniach -> Bateria i będą dostępne dla iPhone’a 6 i nowszych.

Czat biznesowy

Czat biznesowy ma na celu umożliwienie użytkownikom iPhone’a i iPada komunikowania się bezpośrednio z firmami za pomocą aplikacji Wiadomości. Czat biznesowy dostępny będzie na wiosnę, gdy system iOS 11.3 zostanie udostępniony publicznie.

AirPlay 2

Nowy system zapewni wreszcie wsparcie dla technologii AirPlay 2. Jest to pierwsza duża aktualizacja AirPlay, od wprowadzenia w 2010 roku. Rozwiązanie zaprojektowano z myślą o dźwięku przesyłanym bezprzewodowo. W tym celu wykorzystywane jest Wi-Fi. W nowej wersji można będzie wysyłać audio na głośniki w różnych pomieszczeniach, a także kontrolować kilka źródeł dźwięku jednocześnie. Wprowadzone zostanie lepsze buforowanie, co ma zlikwidować opóźnienia. AirPlay 2 obecny będzie w produktach między innymi, Bose, Bowers & Wilkins, Bang & Olufsen, czy Denon, oraz oczywiście w nowości Apple – głośniku HomePod.

Zdrowie

Nowości pojawią się też w aplikacji Zdrowie. Wprowadzenie danych zdrowotnych pochodzących z rejestrów medycznych użytkowników z niektórych szpitali/klinik, niestety póki co tylko z USA – Johns Hopkins Medicine, Cedars-Sinai, Penn Medicine, Geisinger Health System, UC San Diego Health – San Diego, California, UNC Health Care , Rush University Medical Center, Dignity Health, Ochsner Health System, MedStar Health, Ohio Health i Cerner Healthe Clinic. Wszystkie informacje dostępne będą w aplikacji Zdrowie. Dane będą oczywiście szyfrowane.

źródło: MacRumors • psychodelicznykoniu

  „Mariusz Nowak
  Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)”

  Nie no spoko, niech sobie pan fanboj pisze artykuły o Apple na k*rwa Android.com.pl.
  P*jebało Was chyba.

 • AdamK

  Można wyłączyć informacje o nowych artykułach pisanych przez konkretną osobę? Mam portal w rss ale przeraża mnie ilość artykułów na temat Apple.

  • Michał

   Widocznie Jest popyt więc jest i podaż.

   • mindla

    Jak zmierzyłeś popyt? Bo z komentarzy wynika że ludzie mają serdecznie dość papki o Apple na portalu o Androidzie.

    • stark2991

     Ludzie z komentarzy generują malutki fragment ruchu, który jest na stronie.

     • mindla

      Dlatego jestem za tym żeby wprowadzić system ocen czyli plus albo minus.
      Oczywiście bez żadnego logowania czy nawet konta.

    • Michał

     Rozumiesz co napisałem? Poza tym to ty non stop opisujesz swoją niechęć do apple. Ileż można?

  • H0Ly_bLaSt0R

   Przecież nikt cię nie zmusza do czytania konkretnego artykułu.

   • AdamK

    Wiesz co to rss? I o czym w ogóle piszę ?

    • H0Ly_bLaSt0R

     No wiem dostajesz powiadomienie jak tylko pojawi się nowy artykuł ze stron, które masz dodane i co z tego? Jak nie chcesz go czytać to ignoruj swoje powiadomienia. Myślisz że ja czytam wszystkie artykuły, które się tu pojawiają? To może cię zaskoczę, czytam tylko te które mnie interesują.

     • AdamK

      Nadal nie rozumiesz. Zresztą czego można się spodziewać od osoby która nick ma pisany stylem 13 latka 😉

     • H0Ly_bLaSt0R

      Z jednej strony ci współczuję ale z drugiej to mam bekę z takich ludzi jak ty co mają problem jak się pojawi kilka artykułów związanych z Apple, więc narzekaj sobie dalej i dawaj upust swojej frustracji pod tymi artykułami, a ja z chęcią będę się śmiał z twoich komentarzy. Nie mam zamiaru kontynuować z tobą jałowej dyskusji „o dupie Maryny”, więc żegnaj Adamie K.

      PS Oryginalny nickname sam go wymyśliłeś czy może twoi rodzice? A no tak to tak na prawdę mało ma wspólnego z nickiem…

     • AdamK

      „beke” moj 13 letni chrześniak używa takich zwrotów 😉 usuń konto.

  • Mariusz Nowak

   Poważnie? Te, co najwyżej kilka wpisów tygodniowo Cię przeraża? Dziwię się, że kolejny raz musimy tłumaczyć o czym piszemy.

   • AdamK

    Nie mam nic przeciwko o pisaniu artykułów o istotnych sprawach ale kurna co mnie interesuje jako użytkownika androida co wprowadza jakaś tam aktualizacja w ios? I nie czytam tego ale dostaję powiadomienia bo śledzę kanał RSS.

  • mindla

   Dalej jestem za tym żeby Administracja zrobiła możliwość oceny artykułów tak jak „łapki” na Interiii czy Onecie. Wtedy by wiedzieli które artykuły są dobre i pożądane a które zbędne.

  • Marucins

   Nie wygłupiaj się toż to esencja mobilnej wiedzy. Tak jakbyś chciał być mechanikiem pojazdów a nie mając zielonego pojęcia jak działa samochód.
   Artykuły o Apple są jak najbardziej na miejscu. Jest gdzie się pośmiać, można przetaczać złote myśli wyznawców, dowiedzieć się jaka firma jest naj naj w branży IT…. a właśnie a gdzie informacje o kursach akcji AAPL?x