Google Chrome

Nowa aktualizacja Google Chrome wprowadza automatyczne skracanie długich URLów

Newsy

Każdy z nas choć raz spotkał się z sytuacją, kiedy chcą podzielić się ciekawą stroną internetową, link do niej okazał się okropnie długi. Na szczęście najnowsza aktualizacja Google Chrome oznaczona numerem 64 rozwiązuje ten problem, automatycznie skracając zbyt długie, często okraszone śmieciowymi końcówkami linki.

Przez „śmieciowe końcówki” mam na myśli linki polecające (tzw. reflinki) oraz takie, które śledzą użytkownika. Po kliknięciu we wspomniane odnośniki nadal będziemy przenoszeni na stronę docelową, aczkolwiek przy próbie udostępnienia takiego linku – zostanie on skrócony. Funkcja będzie działać przy każdym sposobie udostępniania – zarówno przy kopiowaniu linku do schowka oraz przy korzystaniu z opcji „udostępnij” bezpośrednio w przeglądarce.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: Nokia 8 Pro będzie miała zaawansowany aparat

Funkcja wchodzi w życie od 64 wersji Google Chrome na Androida (aktualizacja została już wydana). Jak dla mnie jest to świetna nowość, która przyda się szczególnie osobom, które lubią udostępniać treści na portalach społecznościowych – bo przecież nikt nie lubi oglądać kilkumetrowych linków na swojej tablicy.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x