Google Chrome

Nowa aktualizacja Google Chrome wprowadza automatyczne skracanie długich URLów

Newsy

Każdy z nas choć raz spotkał się z sytuacją, kiedy chcą podzielić się ciekawą stroną internetową, link do niej okazał się okropnie długi. Na szczęście najnowsza aktualizacja Google Chrome oznaczona numerem 64 rozwiązuje ten problem, automatycznie skracając zbyt długie, często okraszone śmieciowymi końcówkami linki.

Przez „śmieciowe końcówki” mam na myśli linki polecające (tzw. reflinki) oraz takie, które śledzą użytkownika. Po kliknięciu we wspomniane odnośniki nadal będziemy przenoszeni na stronę docelową, aczkolwiek przy próbie udostępnienia takiego linku – zostanie on skrócony. Funkcja będzie działać przy każdym sposobie udostępniania – zarówno przy kopiowaniu linku do schowka oraz przy korzystaniu z opcji „udostępnij” bezpośrednio w przeglądarce.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: Nokia 8 Pro będzie miała zaawansowany aparat

Funkcja wchodzi w życie od 64 wersji Google Chrome na Androida (aktualizacja została już wydana). Jak dla mnie jest to świetna nowość, która przyda się szczególnie osobom, które lubią udostępniać treści na portalach społecznościowych – bo przecież nikt nie lubi oglądać kilkumetrowych linków na swojej tablicy.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x