Sony na ostatnią chwilę zmienia design swoich smartfonów

Kacper Kościański Newsy 2018-02-16

Sony jest znane z tego, że kurczowo trzyma się swoich rozwiązań, nawet wtedy, kiedy nie są one do końca dobre. Oczywiście mowa tutaj o designie smartfonów z serii Xperia, które od lat wyglądają niemal tak samo. Większość producentów w przeciwieństwie do Sony już dawno zdążyło pozbawić ramek swoje konstrukcje. Wygląda jednak na to, że firma w końcu zacznie podążać za panującymi trendami.

W liście do FCC Japończycy zawarli prośbę o anulowanie certyfikatów, które przyznano tajemniczemu urządzeniu o kodzie PY7-00718V (najprawdopodobniej chodzi o Xperię XZ2). Powodem takiej decyzji jest zmiana designu urządzenia.

Zobacz także: Samsung wyjaśnia, dlaczego aktualizacja Galaxy S8 i S8+ do Androida Oreo została wstrzymana

Wspomniany list jest datowany na 7 lutego, więc został wysłany zaledwie kilka dni temu. Oznacza to, że firma zdecydowała się na wprowadzenie tak dużych zmian na ostatnią chwilę – być może Sony w końcu zdecyduje się na produkcje bezramkowych konstrukcji w formacie 18:9, co byłoby ogromnym powiewem świeżości w portfolio giganta. Więcej dowiemy się już na nadchodzących targach MWC, które odbędą się 26 lutego.

Źródło: phonearena • Zdzisław Dyrman

  Bo 2:1 to teraz straszna moda. Niech zrobią coś ala Huawei Mate 10 – proporcje 16:9 i małe ramki (82 % STBR) i będzie hit.

 • Paweł Kędra

  „Design change” po angielsku może oznaczać coś a’la „zmiana projektowa” – wcale nie musi to być zmiana wyglądu, to może być zmiana czegokolwiek.

 • stark2991

  No litości, żadna firma nie zmienia designu w momencie, kiedy telefon jest już praktycznie gotowy do wprowadzenia na rynek, bo to czysta strata.
  Na moje to chodzi o coś w stylu wady konstrukcyjnej, słabego elementu, źle działających przycisków lub innych tego typu rzeczy, które po premierze stałyby się wytykane palcami jako poważna wada.

  • Hijinx

   Dokładnie tak. Sony niestety bardzo się stara aby przestać kupować ich telefony. I nie chodzi mi o ich design ale jakość/stabilność softu. Wersja 7 rywalila ludziom telefony (chodzi o model np Xperia Z5)x