samsung aktualizajca oreo

Samsung wyjaśnia, dlaczego aktualizacja do Androida Oreo została wstrzymana

2 minuty czytania
Komentarze

Fani urządzeń Samsunga na Androida Oreo zmuszeni byli czekać naprawdę długo – kilka miesięcy to sporo czasu. Niestety po pojawieniu się aktualizacji okazało się, że nie jest ona gotowa do wydania, a możliwość jej pobierania została zablokowana. Osoby, które do tej pory zdecydowały się na instalację nowej wersji oprogramowania, będą mogły jednak kontynuować korzystanie z Androida Oreo. Dziś Samsung postanowił rozwiać wątpliwości swoich klientów i zdecydował się na wyjaśnienie problemu z aktualizacją.

Samsung wyjawia powód wstrzymania aktualizacji

Redaktor serwisu SamMobile, skupiającego się na produktach tego koreańskiego giganta, zdecydował się na rozmowę z przedstawicielem Samsunga na temat feralnej aktualizacji. Pracownik technologicznego giganta wyjawił, że prawdziwym powodem wstrzymania aktualizacji systemu do Androida Oreo były spore problemy techniczne z urządzeniami użytkowników – smartfony z serii Galaxy S8 uruchamiały się ponownie w losowych momentach, a niektórzy właściciele telefonów narzekali również na problemy z baterią, wydajnością oraz brakiem możliwości włączenia swojego smartfona.

Zobacz także: Samsung cenzuruje… emotikony.

Przedstawiciel Samsunga poinformował również, że programiści pracują już nad naprawą irytujących błędów, z którymi borykają się niektórzy użytkownicy. Aktualizacja do kolejnych osób ma trafić tak szybko, jak będzie to możliwe – koreański gigant nie chce, by właściciele Galaxy S8 i S8+ byli zmuszeni czekać jeszcze dłużej na upragnione uaktualnienie. Warto wspomnieć, że jeśli na swój telefon pobraliście już Androida Oreo, lecz nie zdecydowaliście się jeszcze na instalację oprogramowania, to nie będziecie już mieli takiej możliwości – system zostanie automatycznie usunięty z pamięci Waszego urządzenia.

Korzystacie już z Androida Oreo na S8 i S8+? Jakie są Wasze wrażenia?

Źródło: SamMobile

Motyw