xiaomi redmi note 4

Project Treble został nieoficjalnie przeportowany na Xiaomi Redmi Note 4!

Newsy

Dyskusje na temat problemu fragmentacji Androida toczą się już od wielu lat. W maju zeszłego roku Google wyszło z pomysłem, dzięki któremu smartfony z Zielonym Robocikiem miałyby dostawać aktualizacje częściej – nazwano go Projektem Treble.

Niestety do dziś wspomniana innowacja jest dostępna na niewielu smartfonach, jednak pewien użytkownik XDA o nazwie abhishek987 postanowił coś w tej kwestii zmienić i wydał port Projektu Treble na Xiaomi Redmi Note 4. Projekt Treble nie tylko pozwala na częstsze aktualizacje, a także jest przydatny dla twórców tzw. custom ROM-ów.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz także: Nie będzie LG V7, a LG V30s

Dokonanie to otwiera wiele nowych możliwości, takich jak m.in. instalowanie custom ROM-ów (np. LineageOS) na smartfonach, które wcześniej nie były w stanie ich obsłużyć. Programista opublikował nawet poradnik, w którym tłumaczy, jak wykonać cały proces na tytułowym telefonie. abhishek987 przetarł szlak wielu innym deweloperom, którzy bez wątpienia, zaczną prace nad przenoszeniem Projektu Treble także na inne urządzenia.

To oznacza wiele dobrych zmian – kiedy wyjdzie Android P, smartfony ze wsparciem Projektu Treble będą otrzymywać aktualizacje o wiele prędzej, a custom ROM-y będą pojawiać się szybciej i będą dostępne na większej liczbie urządzeń.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x