Często korzystasz z przedniej kamery? Oto najlepsze smartfony dla Ciebie

Łukasz Pająk Newsy 2018-02-10

Aparat nad wyświetlaczem – wbrew pozorom – nie jest z nami od zawsze. Ok, pierwsze telefony z tego typu rozwiązaniem poznaliśmy 15 lat temu – Sony Ericsson Z1010 i Motorola A835 – ale w przypadku smartfonów dosyć późno przypomniano sobie o takiej możliwości. Producenci skupiają się na głównych aparatach i to nikogo nie powinno dziwić, ale w zeszłym roku wiele zmieniło się w przypadku kamer do selfie.

W takim razie, który smartfon może pochwalić się najlepszymi jakościowo filmami z aparatu znad wyświetlacza? Tym tematem postanowił zająć się portal GSMArena i wybrać 7 najlepszych modeli do tego celu:

Autorzy wybrali następujące modele – od najlepszego do najgorszego:

 1. Samsung Galaxy S8/S8+/Note8
 2. iPhone X
 3. Huawei Mate 10 Pro
 4. OnePlus 5T
 5. Pixel 2/Pixel 2 XL
 6. Vivo V7+
 7. Nokia 8

W porównaniu uwzględniono jakość filmów z silnym światłem w tle, z jego brakiem, pod uwagę wzięto sam dźwięk. Czy takie wyniki zaskakują? Niekoniecznie, Koreańczycy od dawna są liderem pod względem fotografii. Nie inaczej jest w przypadku aparatów do selfie.

Zobacz też: Zamiast szkła, diament. Koniec ze stłuczeniami?

Szczegóły dotyczące testu znajdziecie w stosownym artykule. Czy jakiegoś smartfona zabrakło w powyższym zestawieniu? Teoretycznie HTC U11 powinien zostać uwzględniony. Boli też brak reprezentanta LG, ale w tym wypadku zdaje się to być zrozumiałe.

źródło: GSMArena • teges

  Mogliby wypuszczać telefony z jednym słabym aparatem i drugim po drugiej stronie lepszym. W zależności od upodobań możnaby wybrać, po której ma być ten lepszy.

  • Łukasz Pająk

   Po co słaby aparat? To, co opisałeś mam wrażenie, że jest właśnie obecnie.

   • teges

    Po to, że wtedy jest taniej 🙂

    • Łukasz Pająk

     W przypadku flagowych modeli nie powinno się mówić o takich kompromisach.

  • maxprzemo

   Według mnie powinien być jeden aparat ale obracający się o 180 stopni wewnątrz obudowy telefonu. Obracać mógłby się sam sensor bez soczewek.

 • annonyinganoni

  A gdzie xiaomi ?

  • neo

   Jak mogło wpłynąć?

   • Szymon L

    Pozytywnie.

  • Łukasz Pająk

   Testuje się to, co oferuje producent, a nie nieoficjalne modyfikacje.x