Często korzystasz z przedniej kamery? Oto najlepsze smartfony dla Ciebie

Newsy

Aparat nad wyświetlaczem – wbrew pozorom – nie jest z nami od zawsze. Ok, pierwsze telefony z tego typu rozwiązaniem poznaliśmy 15 lat temu – Sony Ericsson Z1010 i Motorola A835 – ale w przypadku smartfonów dosyć późno przypomniano sobie o takiej możliwości. Producenci skupiają się na głównych aparatach i to nikogo nie powinno dziwić, ale w zeszłym roku wiele zmieniło się w przypadku kamer do selfie.

W takim razie, który smartfon może pochwalić się najlepszymi jakościowo filmami z aparatu znad wyświetlacza? Tym tematem postanowił zająć się portal GSMArena i wybrać 7 najlepszych modeli do tego celu:

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Autorzy wybrali następujące modele – od najlepszego do najgorszego:

  1. Samsung Galaxy S8/S8+/Note8
  2. iPhone X
  3. Huawei Mate 10 Pro
  4. OnePlus 5T
  5. Pixel 2/Pixel 2 XL
  6. Vivo V7+
  7. Nokia 8

W porównaniu uwzględniono jakość filmów z silnym światłem w tle, z jego brakiem, pod uwagę wzięto sam dźwięk. Czy takie wyniki zaskakują? Niekoniecznie, Koreańczycy od dawna są liderem pod względem fotografii. Nie inaczej jest w przypadku aparatów do selfie.

Zobacz też: Zamiast szkła, diament. Koniec ze stłuczeniami?

Szczegóły dotyczące testu znajdziecie w stosownym artykule. Czy jakiegoś smartfona zabrakło w powyższym zestawieniu? Teoretycznie HTC U11 powinien zostać uwzględniony. Boli też brak reprezentanta LG, ale w tym wypadku zdaje się to być zrozumiałe.

 

źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x