czy warto kupić używany telefon pęknięty ekran

Smartfon z diamentowym ekranem – takiego trudno będzie stłuc

1 minuta czytania
Komentarze

Zdarza się, że smartfon nam upadnie. Po prostu – przez nieuwagę, przez przypadek, przez szturchnięcie osoby trzeciej. Kiedy ląduje na ziemi w naszej głowie jest tylko jedna myśl: oby ekran był cały! Producenci stosują różne rozwiązania, by zwiększyć wytrzymałość wyświetlacza na upadki. Wkrótce pojawi się kolejne z nich.

Ekran pokryty diamentową warstwą

W 2019 roku na rynku ma się pojawić pierwszy smartfon z diamentowym ekranem. Będzie on 6 razy mniej podatny na stłuczenia i 10 razy twardszy. Technologia firmy Akhan Semiconductor nazywa się Mirage Diamond Glass. Cienką warstwą diamentowego szkła możemy pokryć dotychczasowe rozwiązania jak na przykład Gorilla Glass.

Aktualnie trwają testy nowej technologii. Firma opracowuje również sposób na zmniejszenie ilości refleksów tak, by móc swobodnie pracować na dworze przy dużym nasłonecznieniu.

Zobacz też: Tłumacz YouTube popełnił dość znaczący błąd w przemówieniu Morawieckiego

Z jakim producentem będzie współpracować Akhan Semiconductor? Na początku będzie on tylko jeden. Wiemy także, że nie będzie należał do czołowych – odrzućmy zatem Samsunga, Apple czy Xiaomi. Akhan Semiconductor chce, by jego rozwiązania było wyjątkowe dlatego nie liczmy na zalew smartfonów z Mirage Diamond Glass na rynku.

źródło: CNET

Motyw