android oreo

Marshmallow straciło pozycję lidera, a Oreo w powijakach. Fragmentacji ciąg dalszy

Newsy

Przy tak dużej liczbie urządzeń z Androidem nie sposób, aby wszystkie miały najnowszą wersję. Najnowsza aktualizacja może nie działać płynnie na budżetowych urządzeniach, ponieważ specyfikacja wielu z nich pozostawia wiele do życzenia. Ponadto producenci aktualizują zazwyczaj tylko najnowsze flagowce oraz te wydane rok wcześniej, rzadziej dwuletnie. Dopiero w dalszej kolejności update otrzymują tzw. średniaki, ale nie wszystkie, ponieważ dwuletnie urządzenia zazwyczaj go nie dostają. W ten sposób powstała duża fragmentacja systemu. Jak co miesiąc, możemy przyjrzeć się kolejnemu zestawieniu udziału poszczególnych wersji Androida.

Zobacz także: Smartfon z 10 GB RAM pojawi się jeszcze w tym roku

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Według zestawienia zielony robot w wersji Oreo może pochwalić się 1,1% udziałem w rynku smartfonów z Androidem. Po raz pierwszy najpopularniejszym buildem został Nougat z wynikiem 28,5%. W końcu przegonił on Marshmallow, który okupuje drugą pozycję z rezultatem 28,1%. Na trzecim miejscu znajduje się Lollipop, który osiągnął 24,6% udziału w rynku. Jest to wciąż prawie ¼ wszystkich urządzeń z Androidem, a system ten został wydany w 2014 roku! Na kolejnych miejscach znajdują się odpowiednio KitKat 12%, Jelly Bean 5% oraz marginalne Ice Cream Sandwich 0,4% i Gingerbread 0,3%.

Ciekaw jestem czy Project Treble, który (mam nadzieję) trafi w 2018 do większej liczby urządzeń mobilnych przyspieszy proces aktualizacji. Póki co, tabela na której pokazano udział poszczególnych wersji Androida prezentuje jedną z największych wad zielonego robota – fragmentację systemu.

Źródło: androidheadlines


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x