W czasach, kiedy smartfony stają się coraz bardziej podobne do siebie, producenci urządzeń mobilnych próbują odróżnić je na wszelkie sposoby od konkurencyjnych. Przykładowo iPhone X ma charakterystyczne i póki co nie do pomylenia wycięcie. Być może w Huawei P20 znajdziemy 3 aparaty, a nowy smartfon od Vivo zawierać będzie skaner linii papilarnych w ekranie, o czym możecie przeczytać tutaj.

Zobacz także: Ceny smartfonów w Polsce znacznie wzrosły przez ostatnich kilka lat

Oprócz Vivo X20 Plus UD, chiński producent szykuje prawdziwego flagowca. Ma on nosić nazwę Xplay 7 i będzie pierwszym smartfonem z 10 GB RAM. Co jeszcze znajdzie się w tym niezwykłym urządzeniu? Przede wszystkim procesor Snapdragon 845, który będzie sercem topowych urządzeń 2018 roku. Ponadto na wyciekach widać, że urządzenie będzie miało bezramkowy wyświetlacz ze skanerem linii papilarnych w nim umieszczonym od Synaptics. Dodatkowo ekran ma być w rozdzielczości 4K i będzie pokrywał 92,9% przedniego panelu urządzenia.

Urządzenie pojawi się na rynku z dwoma wersjami pamięci wewnętrznej. Jedna to 256 GB, a druga aż 512 GB. Warto dodać, że we flagowcu ma się znaleźć podwójny aparat z 4-krotnym zoomem, który nie powinien pogorszyć jakości zdjęć. Wisienką na torcie będzie Face Unlock w wersji 2.0. Czego chcieć więcej od flagowca? Szkoda tylko, że jego producentem jest Vivo i raczej go nie zobaczymy w Europie.

Vivo Xplay 7 ma zostać zaprezentowany w kwietniu bieżącego roku i w pierwszej kolejności dostępny będzie w Chinach.

Źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.