Informacji o nowych smartfonach Sony pojawia się coraz więcej. Mimo kiepskiej sprzedaży poprzedników, nowe urządzenia firmy są jednymi z bardziej wyczekiwanych w obecnym roku. Według różnych źródeł Japończycy po wielu latach mają zmienić design i wreszcie wypuścić na rynek smartfony zgodne z obecnymi trendami. Inaczej nie mają co myśleć o sukcesach.

Zobacz także: Nokia 5 i 6 z Androidem Oreo!

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Z pewnością najbardziej wyczekiwanym modelem jest flagowe urządzenie, obecnie nazwane Xperia XZ Pro. Jednak oprócz tego telefonu z najwyższej półki, który ma charakteryzować się wyświetlaczem OLED 4K, zadebiutują też następcy obecnych telefonów. Jedno z nadchodzących urządzeń właśnie otrzymało certyfikat FCC. Będzie to następca sprzętu, który na rynku nie ma praktycznie konkurencji, czyli Xperii XZ1 Compact. Entuzjaści mocnych smartfonów o kompaktowych rozmiarach będą zadowoleni – Sony nie porzuci tej kategorii. Xperia XZ2 Compact zostanie wyposażona w wyświetlacz o przekątnej około 5-cali. Jest to niewiele w porównaniu do innych flagowców, jednak niezwykle istotne są wymiary obudowy. Ma ona 135 mm na 64,33 mm, co oznacza niezwykle kompaktowe gabaryty. Nowy model możemy porównać choćby z Xperią XA1. Przy takim samym ekranie ma znacznie większe wymiary, 145 mm na 67 mm. Certyfikat FCC nie ujawnia nam więcej informacji, ale mamy je poznać za miesiąc na MWC 2018. Niedawno pojawiło się też pierwsze zdjęcie Xperii XZ2 Compact. Widać na nim ramki na dole i górze, jednak znacznie cieńsze. Smartfon prawdopodobnie będzie napędzany procesorem Qualcomm Snapdragon 845 i zostanie wyposażony w baterię 3000 mAh.

Źródło: phonearena

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)