Nokia, witając się z nami na mobilnym rynku, zapowiedziała, że zależy jej na wsparciu swoich urządzeń mobilnych. Oprócz wykonania i czystego systemu, firmie zależy na szybkich aktualizacjach wszystkich modeli z portfolio. O prędkości wydawania nowych wersji oprogramowania nie możemy zbyt wiele powiedzieć. Fakt, faktem Finowie nie są na samym końcu, ale też wielu producentów okazało się szybszych – szczególnie Sony należy się ogromna pochwała w tej kwestii.

Nokii udało się już zaktualizować flagowy model do Androida Oreo i lada moment powinna pojawić się kolejna wersja systemu, która została przez Google oznaczona numerem 8.1. Już tym Finowie mogą się wyróżnić – póki co jedynie smartfony Amerykanów mogą pochwalić się tym oprogramowaniem. W międzyczasie HMD wydało Oreo dla Nokii 6 (2018) i 7. Ten pierwszy dostał aktualizację od razu po wyjęcia z pudełka, ale taki ruch najprawdopodobniej miał za zadanie uniknięcia konieczności wsparcia dla projektu Treble. Dzisiaj Finowie postanowili wesprzeć kolejne modele – zeszłoroczne Nokie 5 i 6. Dotychczas Oreo było dla nich dostępne w wersji testowej. Nowy system waży 1,8 GB i stopniowo zacznie pojawiać się na całym świecie.

Zobacz też: Aplikacje ze sklepu Play kradną dane użytkowników.

Kolejne w kolejce do aktualizacji są Nokia 3 i 2. Bardzo możliwe, że lada moment oba modele będą mogły sprawdzić nowe oprogramowanie w ramach testów – tak jak to miało miejsce z Nokiami 5, 6 i 8. Nadchodząca Nokia 1 musi zostać zaprezentowana z Oreo, gdyż będzie to model w ramach Android Go. Nie spodziewamy się kolejnych premier z Nougatem.

 

źródło: Phone Arena, Twitter, GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.