Odświeżony Microsoft Launcher pozwala na jeszcze większą personalizację

1 minuta czytania
Komentarze

Po upadku systemu operacyjnego Windows Phone, Microsoft musiał w jakiś sposób dołączyć do walki wielkich korporacji o serca użytkowników mobilnych – tak narodził się Microsoft Launcher. Gigant z Redmond nieustannie rozwija ten program, czego efektem jest naprawdę świetny launcher, który warto przetestować na własnym urządzeniu. Wraz z najnowszą aktualizacją znalazło się tam całkiem sporo nowości i w tym artykule przyjrzymy się tym najważniejszym.

Jeszcze większa personalizacja

Najnowsza wersja launchera Microsoftu swoim użytkownik zaoferuje wiele rozwiązań znanych z wersji beta tej aplikacji. Na samym początku warto wspomnieć o udoskonalonych rozwiązaniach biznesowych – powiadamiania się na temat czasu przybycia wprost z karty kalendarza oraz możliwości synchronizacji konta Microsoft Intune z launcherem.

Kolejna zmiana dotknie głównie codziennych użytkowników, którym umożliwiono zarządzanie ikonami programów – od teraz można je do woli powiększać, zarówno w doku, jak i w szufladce z aplikacjami. Co więcej, tapety systemowe można już zmieniać za pośrednictwem launchera (funkcja ta współpracuje z systemami od wersji Nougat 7.0 wzwyż), co oznacza, że dodatkowe aplikacje nie są już wymagane. Użytkownicy najświeższej wersji systemu Android również powinni być zadowoleni – w launcherze Microsoftu znajdą oni teraz możliwość tworzenia zaawansowanych skrótów, które pozwolą na szybkie przejście do danej funkcji programu. Warto wspomnieć o tym, że dodawanie pustych pulpitów oraz przypomnień również stało się możliwe.

Zobacz też: Zmiany w innych programach Microsoftu – Skype będzie jeszcze lepszy!

Jeśli chcecie przetestować przedstawione przeze mnie zmiany na własnym telefonie, to pobierzcie aplikację Microsoft Launcher już dzisiaj – nie pożałujecie!

Źródło: mspoweruser

Motyw