Skype jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Załatwia się przez niego sprawy prywatne, ale także nie rzadziej kwestie biznesowe. Microsoft postanowił do swojego produktu wprowadzić rozwiązanie szyfrujące Signal.

Skype z szyfrowaniem end-to-end

Microsoft dogadał się z Signalem i zaimplementował do Skype szyfrowanie end-to-end. Dzięki temu użytkownicy mogą prowadzić prywatne rozmowy bez obaw o podsłuchanie. Co więcej, szyfrowanie od końca do końca działać będzie tylko na jednym urządzeniu jednocześnie tzn. przenosząc rozmowę na przykład z telefonu na komputer wszystkie wiadomości pozostają na smartfonie.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Rozpoczęcie zaszyfrowanej konwersacji jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać „Nowa rozmowa prywatna” z menu tworzenia wiadomości.

Zobacz też: Tryb portretowy Google na innych smartfonach

Szyfrowanie end-to-end działa z Skype w wersji 8.13.76.8 na systemach iOS, Android, Linux, Mac i Windows.

POBIERZ SKYPE ZE SKLEPU PLAY

źródło: Signal
Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.