Dzięki Rainway odpalicie popularne gry z peceta na smartfonie bez lagów

Newsy

Do tej pory pojawiło się kilka projektów, które umożliwiły wykorzystanie smartfona do grania w popularne tytuły dostępne na inne platformy np. Remotr Game Streaming. Takie rozwiązania wykorzystują oczywiście streaming z danej konsoli czy peceta na smartfon, gdzie możemy kontynuować rozgrywkę. Niestety nie spełniały one oczekiwań graczy. Teraz pojawił się kolejny projekt, którego twórcy obiecują dużo.

Poznajcie Rainway, czyli serwis, który pozwoli na streamowanie gier z PC na inne „smart” urządzenie i możliwość cieszenia się grą na smartfonie w każdym miejscu. Wnioskując po trailerze, usługa pozwoli na streamowanie gier na każdą platformę, która ma wsparcie przeglądarki, czyli Windows, Android, iOS/MAC, XboxOS, Linux. Prawdopodobnie pojawi się także wsparcie dla Nintendo Switch.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz także: Smartfony bez Androida Oreo – zobacz listę

Rainway obiecuje przesyłanie danych przez „w pełni zabezpieczone kanały” i nie wymaga od użytkownika posiadania dodatkowego hardware’u, czy przechodzenia przez skomplikowany proces instalacyjny. Ze streamowaniem gier na inne urządzenia może nasuwać się jedno skojarzenie – lagi. Jednak Rainway obiecuje „gładkie” 60 fps, co jest poważnym zobowiązaniem. Streamowanie popularnych gier typu PUBG, Wolfenstein II: The New Colossus, Cuphead odbędzie się bez żadnych opóźnień nawet w lokalnych kafejkach internetowych.

Rainway będzie usługą całkowicie bezpłatną, a 20 stycznia rozpoczną się jej beta testy. Po rejestracji użytkownicy otrzymają możliwość pobrania programu ze strony serwisu. Koniecznie zobaczcie film zamieszczony wyżej. Kibicuję projektowi i mam nadzieję, że deweloperzy nie strącą wysoko postawionej przez siebie poprzeczki.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x