samsung bixby

Bixby być może otrzyma funkcję, która wyliczy ile kalorii ma Twój posiłek

1 minuta czytania
Komentarze

Koreański producent na tegorocznych targach CES pokazał już sporo interesujących nowości. Wśród nich znalazła się nowa funkcja asystenta głosowego Bixby, który uczy się jak wyliczać kalorie poszczególnych posiłków.

Całe rozwiązanie będzie banalnie proste. Wystarczy nacelować kamerą na talerz z jedzeniem, a wirtualny asystent wyświetli, ile zawiera kalorii. Oczywiście nie będzie to rozwiązanie idealne, ponieważ wiele osób gotuje według swoich własnych przepisów, których próżno szukać w Samsungowej bazie.

Funkcja będzie się synchronizować z aplikacją Samsung Health. Takie rozwiązanie pozwoli nie tylko śledzić ilość kalorii spożywanych w ciągu dnia, a także na porównanie ich z tymi, które w tym samym czasie udało nam się spalić. To zdecydowanie ułatwiłoby życie sportowcom, jak i osobom, które na co dzień trzymają się diety.

Zobacz także: HTC w 2017 roku sięgnęło dna – tak źle nie było od trzynastu lat!

Na chwilę obecną funkcja jest w fazie eksperymentalnej, a Samsung nie potwierdził, kiedy i czy w ogóle trafi ona do urządzeń z serii Galaxy. Mimo wszystko dobrze wiedzieć, że firma pracuje nad usprawnieniem swojego wirtualnego asystenta, który jest, póki co dość ubogi. Osobiście jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. Mam tylko nadzieje, że rozwiązanie będzie działać lepiej, niż „rozpoznawanie wieku” w smartfonach Xiaomi

Źródło: sammobile

Motyw