logo htc

HTC w 2017 roku nie radziło sobie zbyt dobrze – fatalne wyniki firmy

Newsy

Końcówka roku 2017 była dla HTC tak samo kiepska, jak i całe 365 dni. Tajwańska firma w minionym roku zarobiła najmniej od ostatnich trzynastu lat.

W grudniu ubiegłego roku producent osiągnął przychód na poziomie 136 milionów dolarów, co oznacza spadek o 29% w porównaniu do listopada i o 37,3% w stosunku do ostatniego miesiąca 2016 roku. Niestety nawet świetny model U11+ nie pomógł firmie zwiększyć zysków.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

W całym 2017 roku koncern zarobił marne 1.8 miliarda euro, czyli najmniej w przeciągu ostatnich trzynastu lat. Nie trudno zauważyć, że producent nie radzi sobie zbyt dobrze, pomimo tego, że wydaje świetne smartfony. Fatalne wyniki finansowe HTC nie zwiastują jeszcze jego końca, ponieważ firma kilka miesięcy temu podpisała umowę z Google opiewającą na 1.1 miliarda amerykańskiej waluty. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, to gigant z Mountain View m.in. przejmie część pracowników HTC, a Tajwańczycy zarobią sporą sumę, która być może pomoże im stanąć na nogi.

Zobacz także: Recenzja bezprzewodowych słuchawek Bose SoundSport Wireless

W czasach dominacji Samsunga i Apple mniejszym firmom bardzo ciężko ukroić swój kawałek chleba. Niestety szczere chęci i bardzo dobre urządzenia nie zawsze wystarczają, czego doskonałym przykładem jest właśnie HTC. A szkoda, bo większa konkurencja na rynku jest zawsze korzystna dla nas, konsumentów.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x