HTC w 2017 roku nie radziło sobie zbyt dobrze – fatalne wyniki firmy

Kacper Kościański Newsy 2018-01-09

Końcówka roku 2017 była dla HTC tak samo kiepska, jak i całe 365 dni. Tajwańska firma w minionym roku zarobiła najmniej od ostatnich trzynastu lat.

W grudniu ubiegłego roku producent osiągnął przychód na poziomie 136 milionów dolarów, co oznacza spadek o 29% w porównaniu do listopada i o 37,3% w stosunku do ostatniego miesiąca 2016 roku. Niestety nawet świetny model U11+ nie pomógł firmie zwiększyć zysków.

W całym 2017 roku koncern zarobił marne 1.8 miliarda euro, czyli najmniej w przeciągu ostatnich trzynastu lat. Nie trudno zauważyć, że producent nie radzi sobie zbyt dobrze, pomimo tego, że wydaje świetne smartfony. Fatalne wyniki finansowe HTC nie zwiastują jeszcze jego końca, ponieważ firma kilka miesięcy temu podpisała umowę z Google opiewającą na 1.1 miliarda amerykańskiej waluty. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, to gigant z Mountain View m.in. przejmie część pracowników HTC, a Tajwańczycy zarobią sporą sumę, która być może pomoże im stanąć na nogi.

Zobacz także: Recenzja bezprzewodowych słuchawek Bose SoundSport Wireless

W czasach dominacji Samsunga i Apple mniejszym firmom bardzo ciężko ukroić swój kawałek chleba. Niestety szczere chęci i bardzo dobre urządzenia nie zawsze wystarczają, czego doskonałym przykładem jest właśnie HTC. A szkoda, bo większa konkurencja na rynku jest zawsze korzystna dla nas, konsumentów.

Źródło: gsmarena • tojakomornik

  Mam dla nich radę – niech zrobią w końcu dobry telefon.

 • Lookso

  Co roku sobie „nie radzi”, a jednak sobie jakoś radzi…

 • May Czos

  Oczywiście że U11+ nie pomógł w poprawie wyników, do sprzedaży wszedł w grudniu, a i to nie na wszystkich rynkach (przez Google’a nigdy nie będzie sprzedawany w USA).

  • Hubi75

   Wyniki z U11+ będą już w 2018 roku. Większość zamawiających otrzymała je w styczniu. Tak jak ja. Jeden w grudniu a drugi w styczniu.

 • 0001

  Informacyjnie….Bardzo fajny prosty launcher z gestami wersja Pro jest akurat za darmo taka promocja
  https://play.google.com/store/apps/details?id=me.craftsapp.nlauncher.pro

  Co do htc… Jeśli w zarządzie zasiadają osoby w ogóle nie myślące i bez wyobraźni słowem betony to o czym my tu mówimy i Podobnie jest w LG …to było wiadomo od kilku lat. A recepta na sukces jest bardzo prosta….wszystko w temacie

  • SoGood

   Ale ty jesteś błyskotliwy i wszystkowiedzący 🙂
   Taki polityk, manager i ogólnie na wciśnij się znasz najlepiej!

   😛

   • 0001

    Launcher bardzo sympatyczny, a chyba dwa razy Przegapiłem taką promocję.
    Ps. Jeśli ci nie odpowiada to nie instaluj. A wszelkie kąśliwe uwagi i uszczypliwości możesz prawić znajomym i komu tam chcesz. Ja dziękuję za taki komentarz. Do zastanowienia…