Końcówka roku 2017 była dla HTC tak samo kiepska, jak i całe 365 dni. Tajwańska firma w minionym roku zarobiła najmniej od ostatnich trzynastu lat.

W grudniu ubiegłego roku producent osiągnął przychód na poziomie 136 milionów dolarów, co oznacza spadek o 29% w porównaniu do listopada i o 37,3% w stosunku do ostatniego miesiąca 2016 roku. Niestety nawet świetny model U11+ nie pomógł firmie zwiększyć zysków.

W całym 2017 roku koncern zarobił marne 1.8 miliarda euro, czyli najmniej w przeciągu ostatnich trzynastu lat. Nie trudno zauważyć, że producent nie radzi sobie zbyt dobrze, pomimo tego, że wydaje świetne smartfony. Fatalne wyniki finansowe HTC nie zwiastują jeszcze jego końca, ponieważ firma kilka miesięcy temu podpisała umowę z Google opiewającą na 1.1 miliarda amerykańskiej waluty. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, to gigant z Mountain View m.in. przejmie część pracowników HTC, a Tajwańczycy zarobią sporą sumę, która być może pomoże im stanąć na nogi.

Zobacz także: Recenzja bezprzewodowych słuchawek Bose SoundSport Wireless

W czasach dominacji Samsunga i Apple mniejszym firmom bardzo ciężko ukroić swój kawałek chleba. Niestety szczere chęci i bardzo dobre urządzenia nie zawsze wystarczają, czego doskonałym przykładem jest właśnie HTC. A szkoda, bo większa konkurencja na rynku jest zawsze korzystna dla nas, konsumentów.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.