Składany smartfon Samsunga trafi do sprzedaży dopiero w przyszłym roku

Kacper Kościański Newsy 2018-01-11

We wrześniu ubiegłego roku szef Samsunga, DJ Koh, zapowiedział, że ich składany smartfon trafi do sprzedaży w 2018 roku. Niestety premiera zostanie opóźniona, o czym Koh poinformował na trwających targach CES. Innowacyjny smartfon Koreańskiego producenta ma zostać zaprezentowany w przyszłym roku.

Przedstawiciel firmy powiedział, że obecnie największym problemem składanego smartfona jest niski komfort pracy na nim, aczkolwiek firma już pracuje nad poprawą tej kwestii. Według najnowszych informacji prosto z Korei Południowej, Samsung będzie rozwijał składane wyświetlacza do marca, a masowa produkcja urządzenia powinna zacząć się już w listopadzie bieżącego roku.

Zobacz także: Google ma dziwny problem – giną rowery firmy

Mówi się, że urządzenie zostanie wyposażone w 7,3-calowy elastyczny wyświetlacz OLED. Sam sprzęt będzie smartfonem, ale po rozwinięciu będzie można z niego korzystać jak z tabletu.

Źródło: gsmarena  • Ironpiter

    Jak wyjdzie kupuje

  • Mariusz

    Świetnie, że Samsung stara się pchać rozwój technologiczny do przodu, jednakże zamiast sięgać w kosmos, powinien sobie najpierw ogarnąć swój ziemski padół ;). Wadliwe egzemplarze posiadające niedoróbki w stylu: różowych wyświetlaczy, kłopotów z ostrzeniem, gdzie rozwiązaniem jest potrząsanie telefonem, czy też wybuchowych Note’ów nie nastrajają optymistycznie. Bo jeśli w „standardowych” modelach wychodzą takie kwiatki, to czego można się spodziewać w urządzeniu ze składanym ekranem?