Google postanowiło uprościć wszelkie transakcje przeprowadzane za pomocą smartfona. Do dyspozycji mieliśmy dobrze znany Android Pay oraz Google Wallet, który przewijał się w ekosystemie Google. Od dziś będzie to wszystko wspólne.

Google Pay = Android Pay i Google Wallet w jednym

Gigant z Mountain View oferuje różne usługi płatności. Jedną z nich jest Android Pay, który do Polski wszedł pod koniec 2016 roku i świetnie sobie radzi. Jest stale wdrażany do kolejnych banków w naszym kraju, a wiele firm oferuje różnego rodzaju promocje, w których można zgarnąć bony pieniężne. Jest jeszcze Google Wallet, w którym możemy przechowywać dane naszych firm płatniczych, lojalnościowych czy upominkowych.

Od teraz Android Pay oraz Google Wallet będą się nazywać Google Pay. Będzie to jedna usługa, dzięki czemu nasze transakcje zostaną znacznie przyspieszone. Raz zapisane na koncie dane płatności będą mogły posłużyć w przyszłości bez konieczności ich ponownego wprowadzania niezależnie od modelu płacenia.

Zobacz też: Wymiana baterii w iPhone jednak tańsza – nowa cena!

W najbliższych czasie Google Pay zadebiutuje w sklepach stacjonarnych, sklepach internetowych oraz w produktach Google.

źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.