MIUI 9 dostarczy pracę na podzielonym ekranie dla Androida Marshmallow

Newsy

Praca na podzielonym ekraniem czasami może okazać się bardziej przydatna niż myślimy. Operacja na dwóch okienkach bez konieczności przełączania się potrafi skutecznie przyspieszyć działania. Niestety nie każdy może z tej funkcji skorzystać. Została ona wprowadzona przez Androida 7.0 Nougat. Istnieje jednak szansa, że użytkownicy Xiaomi ze starszą wersją robocika również otrzymają tę opcję.

MIUI 9 i praca na podzielonym ekranie dla Androida 6.0 Marshmallow

Praca na dwóch oknach w smartfonach Xiaomi została wprowadzona wraz z MIUI 9. Obowiązkowym elementem oprócz odpowiedniej wersji nakładki jest wersja Androida – minimum 7.0 Nougat. Z najnowszych informacji wynika jednak, że aktualizacja do MIUI 9 pozwoli na uruchomienie dzielonego ekranu także na Androidzie 6.0 Marshmallow.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Wieści te pochodzą z oficjalnego forum MIUI, na którym jeden z administratorów udzielił odpowiedzi o pracach nad zaimplementowaniem tej funkcji w starszych smartfonach. Niebawem mają ruszyć jej testy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, producent rozpocznie aktualizację.

Zobacz też: Oreo dla OnePlus 5 znów dostępne

To świetna wiadomość dla posiadaczy starszych smartfonów, które mimo aktualizacji do MIUI 9 pozostały na Androidzie Marshmallow. Dzięki działaniu Xiaomi w tej kwestii użytkownicy jeszcze bardziej przekonają się o zainteresowaniu ze strony producenta.

źródło: Fandroid


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x