ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

MIUI 9 dostarczy pracę na podzielonym ekranie dla Androida Marshmallow

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Praca na podzielonym ekraniem czasami może okazać się bardziej przydatna niż myślimy. Operacja na dwóch okienkach bez konieczności przełączania się potrafi skutecznie przyspieszyć działania. Niestety nie każdy może z tej funkcji skorzystać. Została ona wprowadzona przez Androida 7.0 Nougat. Istnieje jednak szansa, że użytkownicy Xiaomi ze starszą wersją robocika również otrzymają tę opcję.

MIUI 9 i praca na podzielonym ekranie dla Androida 6.0 Marshmallow

Praca na dwóch oknach w smartfonach Xiaomi została wprowadzona wraz z MIUI 9. Obowiązkowym elementem oprócz odpowiedniej wersji nakładki jest wersja Androida – minimum 7.0 Nougat. Z najnowszych informacji wynika jednak, że aktualizacja do MIUI 9 pozwoli na uruchomienie dzielonego ekranu także na Androidzie 6.0 Marshmallow.

Wieści te pochodzą z oficjalnego forum MIUI, na którym jeden z administratorów udzielił odpowiedzi o pracach nad zaimplementowaniem tej funkcji w starszych smartfonach. Niebawem mają ruszyć jej testy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, producent rozpocznie aktualizację.

Zobacz też: Oreo dla OnePlus 5 znów dostępne

To świetna wiadomość dla posiadaczy starszych smartfonów, które mimo aktualizacji do MIUI 9 pozostały na Androidzie Marshmallow. Dzięki działaniu Xiaomi w tej kwestii użytkownicy jeszcze bardziej przekonają się o zainteresowaniu ze strony producenta.

źródło: Fandroid

Sprawdź najnowsze wpisy