apple android kontra ios

Zobacz, jak szybko Google i Apple udało się pozbyć konkurencji

2 minuty czytania
Komentarze

Dzisiaj istnieje wyłącznie iOS i Android. Nie ma żadnej konkurencji, która byłaby w stanie zagrozić potędze tym dwóm systemom. Tak naprawdę to tylko system Google jest liderem, a Apple daleko w tyle, ale na drugim miejscu. Mimo wszystko gigant z Cuppertino nie dzieli się swoim oprogramowaniem z innymi firmami, więc ciężko mu osiągnąć tak dobry wynik. Dlatego istotne są takie porównania, jak sprzedaż poszczególnych modeli. W tym wypadku Apple również jest drugie, ale nie ma aż tak drastycznych różnic.

Dekadę temu niewiele osób wierzyło w sukces obu systemów. Większe szanse dawano iOS, wtedy jeszcze znane jako iPhone OS, a o Androidzie wypowiadano się w samych negatywach – głównie ze strony Microsoftu czy też Nokii. Wtedy to właśnie Windows Mobile i Symbian królowały. Minione dziesięć lat pokazało nam, jak można się mylić i źle zainwestować. Sami zobaczcie, jak z roku na rok Android i iOS zdobywał kolejne części mobilnego rynku:

Niektórym mogłoby się wydawać, że Android od zawsze rządził i dzielił w branży mobilnej. Jednak dopiero w 2011 roku Google udało się uzyskać kosmiczny przyrost kosztem osób, które porzuciły dotychczasowe systemy mobilne. Wtedy na rynku pojawiły się takie modele, jak Samsung Galaxy SII, HTC Sensation czy też iPhone 4s.

Zobacz też: Polskie prawo telekomunikacyjne się zmienia i wszyscy to zauważą.

Jak powyższe dane zmienią się w tym roku? Niewiele wskazuje na to, aby trend poszedł w inną stronę. „Other” to pozostałości z poprzednich lat i różne „egzotyczne” propozycje, które każdego roku mają swoje 5 minut, a później się okazuje, że zaistnienie w tej branży jest bardzo ciężkie.

źródło: factualglobe.com

Motyw