Smartfony nie odbiegają znacznie pod względem możliwości fotograficznych do prawdziwych aparatów. Oczywiście jakość wciąż im nie dorównuje ze względu na fizyczne ograniczenia, ale funkcjonalność wydaje się być taka sama lub czasami zdecydowanie wyższa. Producenci decydują się na stosowanie większej liczby matryc – ma to teoretycznie pomóc zniwelować różnice w ich wielkości. W czołówce smartfonów z podwójnymi aparatami są – praktycznie jak zawsze – Koreańczycy.

LG z Samsungiem zawsze się mierzyli na różnych płaszczyznach. Co prawda ta pierwsza firma ostatnio radzi sobie coraz gorzej, ale nie można odmówić im starań. Ostatni reprezentanci z najwyższej półki – V30 i Galaxy Note8 – niewątpliwie zostały dobrze zaprojektowane. Samsung świetnie wypada pod względem jakości, a LG wyróżniło się zaawansowanym oprogramowaniem. Który z tych modeli lepiej nagrywają filmy w spowolnionym tempie? Oba umożliwiają rejestrować otoczenie w rozdzielczości 720p (1280×720) w 240 klatkach na sekundę. Odpowiedzmy sobie na zadane pytanie:

Główna różnica? Dźwięk – ten jest wyraźnie lepszy w przypadku V30. W kwestii obrazu zdania są podzielone. Ostrość wyraźnie lepsza w przypadku nagrania Samsunga.

Zobacz też: Jakie są zalety rootowania?

Ostateczną ocenę pozostawiam Wam. Należy pamiętać, że w procesie postprodukcji z pewnością jakość uległa zmianie. Sam YouTube na nią wpłynął.

 

źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.