xiaomi mi a1

Xiaomi dotrzymuje słowa – pierwszy smartfon otrzymuje Androida Oreo

1 minuta czytania
Komentarze

Xiaomi nie można pochwalić za szybkie aktualizacje do nowych wydań Androida. Jednak w przypadku tej firmy nie do końca jest to wada. Chińczycy jedynie bazują na „Robociku”, ale tworzą własne wydania systemu operacyjnego, który z pewnością znacie – MIUI. To oprogramowanie stosunkowo często jest ulepszane. Nie wszystkich modeli to dotyczy. W tym roku Xiaomi postanowiło zawiązać współpracę z Google i wziąć udział w akcji Android One. Efektem tego przedsięwzięcia jest model Mi A1, który do końca roku miał otrzymać Oreo.

Tak też się stało. Po wielu tygodniach testów, firma postanowiła oficjalnie wydać najnowsze oprogramowanie na swojego smartfona. Aktualizacja ważąca ponad 1,1 GB zmierza na Mi A1, choć zapewne nie wszyscy od razu ją otrzymają. Jak na Xiaomi czas wydania nowego systemu to świetny wynik. Jednak jak na rodzinę Android One jest wręcz fatalny. Google oddając cały proces aktualizacji w ręce producentów zabrał tej serii jedną z najlepszych cech, czyli szybkie aktualizacje. W końcu pierwsze serie urządzeń Android One potrafiły szybciej otrzymać nowe oprogramowanie niż Nexusy.

Zobacz też: Jak sprzedaje się iPhone X?

Mimo wszystko lepiej późno, niż wcale. Nie można narzekać – w końcu Xiaomi dodaje również swoje funkcje i zmiany. Mi A1 nie korzysta z w pełni czystego systemu. Dodatkowo Oreo uzupełnia możliwości tego smartfona o szybkie ładowanie.

źródło: Reddit

Motyw