BLIK cieszy się dużą popularnością w naszym kraju. Od teraz mogą z niego korzystać klienci kolejnego banku, bowiem usługa została zintegrowana z aplikacją mobilną.

BLIK W BGŻ BNP Paribas

Klienci banku BGŻ BNP Paribas mogą się cieszyć z wprowadzenia usługi BLIK. Jest to jeden z modeli płatności bezprzewodowych, który nie wymaga użycia karty płatniczej. Wystarczy kliknąć odpowiednią ikonę, przepisać 6-cyfrowy kod i gotowe. Dzięki temu możemy bardzo szybko i łatwo zapłacić za zakupy czy też wyciągnąć pieniądze z bankomatu.

Aby skorzystać z tego rozwiązania trzeba oczywiście posiadać konto w banku oraz najnowszą wersję aplikacji BGŻ BNP Paribas ze Sklepu Play.

Zobacz też: Które flagowce otrzymają Snapdragona 845?

W tym samym banku dostępny jest również Android Pay. Klienci mogą zatem zdecydować, którą formę płatności mobilnych wybrać. Moim zdaniem Android Pay jest nieco wygodniejszy, lecz z uwagi na konieczność obecności NFC w telefonie nie jest dostępny dla wszystkich. Miło zatem patrzeć na rozwój bankowości w Polsce i poszerzanie oferty dla klientów.

źródło: BGŻ BNP Paribas

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.