Speedtest będzie mierzył wydajność aplikacji – benchmark warty uwagi?

1 minuta czytania
Komentarze

Zapewne każdy z Was chociaż raz skorzystał z aplikacji (lub strony internetowej) Speedtest.net. W końcu trzeba sprawdzić prędkość połączenia internetowego, a próżno szukać lepsze narzędzia. Marka, pod którą kryje się firma Ookla ma ambitne plany na swój rozwój. Otóż włodarze chcą iść o krok dalej i przestać mierzyć wyłącznie wydajność Sieci. Jak ujawnił współzałożyciel korporacji, w przyszłym roku ujrzymy zupełnie nowe funkcje.

Przede wszystkim Speedtest ma mierzyć szybkość działania różnych aplikacji. Nie dowiedzieliśmy się w jaki sposób oraz jakie będą metody pomiarowe, ale mamy duże podstawy, aby stwierdzić, że Ookla ma szansę pokonać taki marki jak chociażby AnTuTu. Wszyscy powinni doskonale wiedzieć, że nie warto patrzeć na cyferki z tego benchmarka. W rzeczywistości dane urządzenie może pracować zupełnie inaczej, niż mogły sugerować to wyniki. W tym wypadku świetnie może sprawdzić się Speedtest, który mierząc szybkość uruchamiania wybranych aplikacji będzie w stanie jednoznacznie wskazać, jak szybkie jest dane urządzenie. To nie jedyna nowość, którą szykuje Ookla. Dodatkowo firma chce badać prędkość Internetu na smartfonach DualSIM i analizować różnice pomiędzy dwiema kartami.

Zobacz też: Do Polski ma trafić świetny smartfon Samsunga z serii Galaxy A.

Udzielający wywiadu, Doug Suttles, ma nadzieję, że nowe możliwości Speedtest.net ujrzymy już na początku przyszłego roku.

źródło: hindustantimes.com

Motyw