Czy to wycięcie coś Wam przypomina? Xiaomi może szykować Mi Mix 2s

2 minuty czytania
Komentarze

W zeszłym roku Xiaomi zaskoczyło wszystkich swoją niespodzianką. To miała być konferencja Mi Note 2, czyli świetnego smartfona z dużym wyświetlaczem. Przed premierą pojawiła się jedynie plotka, że Chińczycy mogą przedstawić coś więcej, coś bez ramek. Niemalże wszyscy, w tym ja, uznaliśmy, że to Sharp ze zmienioną nakładką. Prawda okazała się zupełnie inna i dzisiaj o serii Mi Note niewiele osób pamięta. To Mi Mix skradł uwagę wszystkich i do dzisiaj się to nie zmieniło.

Premiera Mi Mixa 2 nie obiła się tak dużym echem na świecie, jak pierwowzoru. Nie ma się czemu dziwić – konkurencja poszła za ciosem i niemalże wszystkie firmy postawiły na bezramkowe modele. Wyjątkiem jest iPhone X, który – nie wiedzieć czemu – zachwycił świat swoją innowacyjnością. Face ID robi wrażenie, ale nie z tego powodu przypominam smartfona Apple. Otóż w Sieci pojawiły się zdjęcia, które podobno przedstawiają nowy model od XiaomiMi Mixa 2s:

Wygląda znajomo? Wycięcie w górnej części wyświetlacza jest tak dobre? Prawdopodobnie modne. W kwestii technicznych, takie rozwiązanie pozwala Chińczykom na przeniesienie przedniego aparatu w bardziej naturalne miejsce. Jednak czy jest to w ogóle warte zachodu? Niewątpliwie Xiaomi po raz kolejny może udać się uszczknąć trochę uwagi, gdyż porównania do Apple będą na każdym kroku, a to się liczy. Tak działa marketing firmy z Państwa Środka. Nie można też zapominać o Essential Phone czy Sharpie Aquos S2 – tym dwóm modelom udało się wyróżnić swoimi wycięciami na długo przed premierą iPhone’a X.

Zobacz też: Jak wygląda mobilny rynek po trzecim kwartale?

O samym smartfonie nie wiemy zbyt wiele. Nie wiemy, czy w ogóle ujrzy on światło dzienne. Jeśli tak się stanie to po prostu nie będziemy zaskoczeni, ale warto mieć na względzie, że to na razie tylko plotka.

źródło: GSMArena

Motyw