samsung bixby przycisk klawisz

Jak wyłączyć przycisk Bixby? Samsung w końcu na to pozwala!

1 minuta czytania
Komentarze

Teraz każdy producent chce mieć swojego własnego asystenta głosowego. Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej. Obecnie największymi graczami na tym rynku są Google (Google Assistant), Apple (Siri), Microsoft (Cortana) oraz Amazon (Alexa). W tym roku również Samsung i Xiaomi dołączyli do tego zestawienia. Chińczycy, jak to Chińczycy, ograniczyli się do swojego państwa. Koreańczycy postawili też na wsparcie języka angielskiego. Ba, poszli o krok dalej i do swoich urządzeń dodali dedykowany przycisk. Ten ruch nie spodobał się wszystkim.

Dlaczego przycisk Bixby jest zły? W końcu umożliwia szybkie aktywowanie asystenta głosowego. To dobry pomysł, ale… nie w Polsce. U nas nie sprawdza się to kompletnie, gdyż Bixby nie współpracuje z naszym językiem. Z tego powodu dedykowany klawisz wywołuje jedynie panel asystenta. Jego umiejscowienie sprawia, że można łatwo się pomylić i wcisnąć go zamiast przycisku ściszania. Użytkownicy już próbowali obejść ten problem na wiele sposobów – głównie poprzez nowe mapowanie. Samsung skutecznie blokował wszelkie próby, żeby ostatecznie… samemu umożliwić wyłączenie klawisza Bixby. Wystarczy zaktualizować tę aplikację poprzez sklep Samsunga, a następnie wykonać następujące punkty:

  1. W aplikacji rozwijamy dodatkowe komendy i wchodzimy do ustawień
  2. Przechodzimy do sekcji „Klawisz Bixby”
  3. Wybieramy opcję „Nie otwieraj niczego”

Zobacz też: Nowości w przeglądarce Samsung Internet

Być może nie jest to rozwiązanie idealne – przycisk staje się praktycznie bezużyteczny. Jednak miło ze strony Samsunga, że zauważył potrzebę konsumentów i przestał z nimi walczyć.

źródło: SamMobile, zrzuty ekranu autorstwa Adama Lulka

Motyw