Jak wyłączyć przycisk Bixby? Samsung w końcu na to pozwala!

Łukasz Pająk Newsy 2017-11-03

Teraz każdy producent chce mieć swojego własnego asystenta głosowego. Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej. Obecnie największymi graczami na tym rynku są Google (Google Assistant), Apple (Siri), Microsoft (Cortana) oraz Amazon (Alexa). W tym roku również Samsung i Xiaomi dołączyli do tego zestawienia. Chińczycy, jak to Chińczycy, ograniczyli się do swojego państwa. Koreańczycy postawili też na wsparcie języka angielskiego. Ba, poszli o krok dalej i do swoich urządzeń dodali dedykowany przycisk. Ten ruch nie spodobał się wszystkim.

Dlaczego przycisk Bixby jest zły? W końcu umożliwia szybkie aktywowanie asystenta głosowego. To dobry pomysł, ale… nie w Polsce. U nas nie sprawdza się to kompletnie, gdyż Bixby nie współpracuje z naszym językiem. Z tego powodu dedykowany klawisz wywołuje jedynie panel asystenta. Jego umiejscowienie sprawia, że można łatwo się pomylić i wcisnąć go zamiast przycisku ściszania. Użytkownicy już próbowali obejść ten problem na wiele sposobów – głównie poprzez nowe mapowanie. Samsung skutecznie blokował wszelkie próby, żeby ostatecznie… samemu umożliwić wyłączenie klawisza Bixby. Wystarczy zaktualizować tę aplikację poprzez sklep Samsunga, a następnie wykonać następujące punkty:

 1. W aplikacji rozwijamy dodatkowe komendy i wchodzimy do ustawień
 2. Przechodzimy do sekcji „Klawisz Bixby”
 3. Wybieramy opcję „Nie otwieraj niczego”

Zobacz też: Nowości w przeglądarce Samsung Internet

Być może nie jest to rozwiązanie idealne – przycisk staje się praktycznie bezużyteczny. Jednak miło ze strony Samsunga, że zauważył potrzebę konsumentów i przestał z nimi walczyć.

źródło: SamMobile, zrzuty ekranu autorstwa Adama Lulka • Michal

  Fajnie by było gdyby samsung pozwolił oficjalnie programować samemu ten przycisk a nie przez instalowanie różnego rodzaju aplikacji…

 • Natalia Pierzchała

  Bixby jest świetny (zawsze używam męskich wersji jeśli to możliwe). A Quick command mistrzostwo. Fajnie, że Bixby można uczyć i dodawać własne odpowiedzi. Interakcja z systemem wzorowa

 • Piaszczyk

  Już od dawna jest taka możliwość..

 • Lukas

  Mi Bixby się podoba, a wydawanie komend w j. angielskim jest praktyczniejsze, niż w j. polskim. Brak tylko rozpoznawania polskich nazw kontaktów

 • Filodendron

  Nie wierzę, że w tej firmie pracują aż tacy idioci. Łaskawie zezwolić, żeby przycisk sprzętowy… nie robił niczego. Co za tłuki! Jaki to problem, żeby pozwolić na samodzielną konfigurację – uruchomienie aplikacji czy chociażby sekwencji znaków albo jakiegoś ustawienia systemowego?

  • mindla

   Mogli podpiąć choćby aparat i to działający przy zablokowanym telefonie. Tak było na Lumia 710 i działało doskonale. Ale w ms aż takie tłuki nie pracowali jak w Samsungu.

 • korwin

  Dwa miesiące temu kupiłem s8+ I mogłem wyłączyć w sposób opisany wyżej, widzę że na czasie artykuły

  • Paweł Pirek

   Dokłądnie troche odgrzewany kotlet 😀

 • jendrush

  Heh, niby lepiej, ale mogli by jednak dać możliwość przypisania czegokolwiek…