Samsung Internet to genialna przeglądarka. W ten sposób zaczynam chyba każdy wpis o tej aplikacji, ale nie potrafię ukryć mojej satysfakcji z jej użytkowania. Lekkość programu oraz jego funkcjonalność sprawiają, że jest on dla mnie idealny. Konkurencyjny Chrome jest powolny i nie wspiera Samsung Pass, bez którego nie potrafię już korzystać z przeglądarki. Entuzjazm dla aplikacji podziela wiele osób. Średnia ocen w Google Play wynosi aż 4,3, a pobrano ją już ponad 100 mln razy. Także posiadacze innych smartfonów mogą z niej korzystać, ale jedynie z wersji beta.

Zobacz także: Na cmentarz ze smartfonem?

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Innym plusem Samsung Internet są regularne aktualizacje programu. Kilka dni temu pojawiła się kolejna, która wprowadza nowe funkcje. Najnowsza wersja aplikacji została oznaczona numerem 6.2 i kilka dni temu skończyły się jej testy. Co ciekawe w finalnym „buildzie” pojawiło się więcej funkcji niż w becie. Po dokonaniu update’u w Samsung Internet zobaczymy między innymi:

  • Wsparcie dla Androida 5.0 i wyższych wersji
  • Tryb nocny oraz wysokiego kontrastu
  • Menedżer śledzenia i blokowania reklam
  • Synchronizacja zakładek
  • Chromium v56
  • Wsparcie dla CSS Grid
  • Integracja z Samsung Pay oraz Samsung Rewards
  • Eksperymentalne funkcje w internet://flags
  • Poprawki stabilności i naprawa błędów

Mimo, iż Samsung Internet bazuje na Chromium, można w nim znaleźć dodatkowe funkcje. Cieszy pojawienie się trybu nocnego, który jest dostępny z szybkiego menu. Z kolei możliwość blokowania reklam znajdziemy w ustawieniach aplikacji. Nowa wersja przeglądarki już jest dostępna do pobrania w Google Play.

Źródło: androidpolice
Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.