Bateria w smartfonie

Flagowe smartfony i ich baterie – który najlepiej wybrać?

1 minuta czytania
Komentarze

Akumulatory to temat tabu dla wielu producentów. Brak nowych technologii sprawia, że jedynie możemy zwiększać ich pojemność. To nie zawsze wychodzi na dobre, więc firmy przykładają się do optymalizacji oprogramowania. Z roku na rok widać efekty, ale wciąż nie są one rewelacyjne. Korzystają na tym producenci banków energii, ale chcielibyśmy móc korzystać przez cały dzień ze smartfona bez ograniczeń i bez konieczności doładowywania go. Nie jest to dzisiaj możliwe – zawsze trzeba iść na kompromis. Jednak który z dostępnych dzisiaj modeli jest najbliższy ideału?

Na kanale Mrwhosetheboss opublikowane zostało porównanie najlepszych smartfonów na rynku. Na przeciwko siebie stanęli: iPhone 8 Plus, OnePlus 5, Samsung Galaxy Note8 i Huawei Mate 10 Pro. Urządzenia nie miały łatwego życia podczas testów. Początek wydaje się prosty – przeglądanie Instagrama. Później na pierwszy plan weszły bardziej wymagające zadania – gry i benchmarki.

Z prostymi zadaniami najlepiej poradził sobie iPhone 8 Plus, ale wrzucenie wyższych obrotów sprawiło, że to Android zaczął pokazywać swoje możliwości. Ostateczne wyniki:

  1. OnePlus 5 – 5 godzin i 34 minut
  2. Samsung Galaxy Note8 – 4 godziny i 55 minut
  3. Huawei Mate 10 Pr – 4 godziny i 43 minuty
  4. iPhone 8 Plus – 4 godziny i 31 minut

Zobacz też: OnePlus 5 wyprzedany. Co to oznacza?

Oxygen OS wygrywa za sprawą małej liczby dodatków. Sam smartfon też zawdzięcza dobry wynik niską rozdzielczością wyświetlacza. Wątpliwości w samej metodyce testu można mieć odnośnie podłączenia do jednej sieci WiFi, aczkolwiek równice wynikające z podziału pakietów danych nie powinny mieć ogromnego wpływu na końcowego wyniki.

Motyw