Samsung ma zapłacić Apple 1 049 343 540$ (troszkę ponad miliard dolarów) – tak do tej pory brzmiał wyrok sądu w sprawie naruszenia patentów. Jeśli ktoś myślał, że na tym skończy się spór, grubo się mylił. Otóż pierwsze odwołanie się od decyzji sądu przyniosło skutek i karę tą zmniejszono o prawię połowę. Kolejna rozprawa zapewne przed nami – Samsung na pewno będzie chciał jeszcze bardziej zmniejszyć wysokość odszkodowania. Przypomnijmy. Pod koniec wakacji ubiegłego roku, decyzją sądu Samsung został zobowiązany do zapłaty ponad miliarda dolarów odszkodowania firmie Apple za naruszenie elementów będących własnością intelektualną firmy z Cupertino. Podobno sam projekt Galaxy S2 wykorzystał zastrzeżone rozwiązania za ponad 100 milionów dolarów. Teraz jednak to Samsung jest górą. Oczywiście – wciąż musi zapłacić dość sporą sumę. Jednak anulowano mu 450 514 650 dolarów kary i do zapłaty zostało „tylko” 598 908 892$. Jak ten spór potoczy się dalej – bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że kolejne pozwy i apelacje to kwestia czasu – zobaczymy. Będziemy Was o tym informować.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]
 źródło: sammobile.com
Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.