„Wojsko USA przechwyciło nieludzkie szczątki”. Sensacyjne przesłuchania w sprawie UFO

4 minuty czytania
Komentarze

Przez lata temat UFO powodował co najwyżej uśmiechy politowania. Ostatnio jednak wszystko się zmieniło. W Kongresie USA trwają właśnie przesłuchania dotyczące UFO, chociaż bardziej precyzyjnym określeniem będzie tutaj UAP. Podczas ostatniego z nich padły naprawdę szokujące twierdzenia. 

Przesłuchania w sprawie UFO

przesłuchania w sprawie UFO

Przesłuchania w Kongresie USA dotyczące UFO i UAP to spotkania, podczas których członkowie Kongresu USA przesłuchują ekspertów, świadków i inne osoby, które mogą dostarczyć informacji na temat tych zjawisk. Celem tych przesłuchań jest zrozumienie natury i pochodzenia obserwowanych zjawisk, a także ocena, czy mogą one stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Niektóre z tych przesłuchań skupiają się na analizie zgromadzonych dowodów, takich jak nagrania wideo, zdjęcia i relacje świadków. Inne spotkania koncentrują się na dyskusji na temat tego, jak rząd USA powinien reagować na te zjawiska, czy powinien inwestować w dalsze badania, a także jakie mogą być konsekwencje dla bezpieczeństwa narodowego.

Przesłuchania w sprawie UFO – dlaczego to tak istotne?

przesłuchania w sprawie UFO

Przez lata coś takiego, jak przesłuchania w sprawie UFO było czymś nie do pomyślenia. Co prawda piloci cywilni, jak i wojskowi od dziesięcioleci obserwowali tajemnicze zjawiska. Jednak większość z nich się wolała do tego nie przyznawać w obawie, że zniszczą sobie w ten sposób karierę. Przez lata samo przyznanie się do obserwacji czegoś niewyjaśnionego było uznawane za przejaw problemów psychicznych, a ktoś taki nie zostałby w ogóle dopuszczony za stery samolotu – zwłaszcza wojskowego. 

Nie pomagał tu także fakt, że wojsko USA starało się za wszelką cenę zamieść takie incydenty pod dywan. I wcale to nie oznacza, że mamy tutaj do czynienia ze spiskiem. Pamiętajmy, że UFO niekoniecznie pochodzi z kosmosu. To oznacza, że istnieje ryzyko, iż jakieś inne, ziemskie państwo dysponuje znacznie bardziej zaawansowaną technologią, niż ta należąca do USA, co mogłoby wywołać liczne pytania opinii publicznej, oraz podkopać pozycję armii amerykańskiej na arenie międzynarodowej. Teraz jednak kongresmeni w USA chcą, aby wszystkie informacje dotyczące niewyjaśnionych zjawisk ujrzały światło dzienne. 

Przesłuchania w sprawie UFO – tajemnicze pojazdy i szczątki nieludzkich pilotów

przesłuchania w sprawie UFO

Duży wpływ na samo rozpoczęcie się przesłuchań, oraz jednocześnie jednym z przesłuchiwanych jest Ryan Graves. Jest to były pilot marynarki wojennej USA, który obecnie prowadzi Americans for Safe Aerospace, czyli organizację, która ma na celu zachęcanie pilotów do zgłaszania obserwacji UAP. Dlaczego tak mocno zajmuje się tą kwestią? Jak sam zaznaczył:

Jeśli UAP to obce drony (nie chodzi tylko o kosmitów, ale i ziemskie mocarstwa – przy. autora), to jest to pilny problem bezpieczeństwa narodowego. Jeśli jest to coś innego, jest to kwestia dla nauki. W obu przypadkach niezidentyfikowane obiekty stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa lotów.

Podczas przesłuchania David Fravor, emerytowany dowódca Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych opowiedział o obserwacji, której dokonał podczas służby w 2004 roku:

Technologia, z którą mieliśmy do czynienia, była znacznie lepsza niż wszystko, co mieliśmy.

Najbardziej zaskakujące były natomiast zeznania Davida Gruscha, byłego oficer wywiadu Sił Powietrznych USA. Ten twierdzi, że wie z wiarygodnych źródeł, iż wojsko USA przechwyciło szczątki nieludzkich pilotów. Mowa więc tutaj o zwłokach istot, które pilotowały te zaawansowane pojazdy powietrzne, a jednocześnie nie były one ludźmi. Jak sam jednak podkreślił, nigdy ich nie widział.

Warto tutaj podkreślić, że to nie oznacza, że to byli mieszkańcy innych planet. Opcji mówiących czym były te stworzenia, jest naprawdę wiele: od zdeformowanych ludzi, po zmodyfikowane zwierzęta, które miały sprawiać wrażenie pilotów, aby odsunąć podejrzenia od ludzkich mocarstw, po bardziej fantazyjne, po kosmitów, czy stwory z innych światów. Wszystko to brzmi jednak jak czysta fantazja. Oczywiście nie wolno wykluczyć, że źródła Gruscha najzwyczajniej wprowadziły go w błąd. Pamiętajmy jednak, że to dopiero początek przesłuchań, więc inne fakty na temat UFO, UAP i potencjalnego życia pozaziemskiego mogą wyjść wkrótce na jaw. 

Źródło: RP.pl, YouTube, fot. domena publiczna/U.S. Federal Government

Motyw