Czarny samochód Alfa Romeo w ruchu na zakręcie drogi.

Za nami przejażdżka Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Super Sport. Oto wrażenia z jazdy

2 minuty czytania
Komentarze

Reprezentant naszej redakcji miał okazję przetestować nowy model Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Super Sport. Ten sportowy samochód łączy potężne przyspieszenie ze sporymi gabarytami. W związku z tym jak włoska propozycja sprawdza się na ulicach oraz torze?

Tak prowadzi się Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Super Sport

Zbliżenie na przednią kratkę samochodu Alfa Romeo z widoczną tablicą rejestracyjną GT 950 HK na brukowanej nawierzchni.
Fot. Alfa Romeo / materiały prasowe

Adam Drabik z redakcji Android.com.pl uczestniczył w niedawnej konferencji zorganizowanej przez markę Alfa Romeo. W trakcie eventu nasz przedstawiciel miał także okazję przetestować ekskluzywny model Stelvio Quadrifoglio Super Sport, który trafił do sprzedaży w limitowanym gronie 175 egzemplarzy.

Włoskie auto wyposażono w silnik V6 o pojemności 2,9 litra i mocy 520 koni mechanicznych, jednak co najważniejsze – całość zamknięto w formie wyczynowego SUV-a. Jak nowa Alfa Romeo łączy ogromną moc z dosyć niestandardowymi rozmiarami?

To niezwykle dynamiczne auto. W trybie sportowym rewelacyjnie czuć przyspieszenie i to pomimo sporych gabarytów pojazdu. Pedał gazu jest zaś niezwykle czuły.

Podczas jazdy mogłem też zauważyć działanie systemów czuwających nad bezpieczeństwem, choć czasami może i delikatnie zbyt wyczulonych. Sterowanie multimediami jest bardzo wygodne, zarówno dzięki dotykowemu wyświetlaczowi, jak i fizycznym przyciskom oraz pokrętłu.

Adam Drabik – Android.com.pl

Co jeszcze oferuje nowy SUV od Alfy Romeo?

Czarny SUV Alfa Romeo stoi na brukowanym placu, w tle widoczne budynki i drzewa.
Fot. Alfa Romeo / materiały prasowe

Omawiany właśnie model wyposażono w napęd na cztery koła Q4 oraz układ wydechowy Akrapovic klasy premium. Cena włoskiego pojazdu rozpoczyna się natomiast od 539 800 złotych. Niemniej za taką kwotę otrzymujemy naprawdę interesującego sportowego SUV-a o potencjale, którego nie powstydziłby się niejeden popularniejszy producent.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo

Tymczasem jeśli interesujecie się nowymi technologiami w samochodach, zachęcamy do lektury naszego poradnika na temat bezprzewodowego Android Auto. Z kolei osoby, które lubią przeszukiwać rynek używanych samochodów, mogą zerknąć na nasze zestawienie najlepszych aut dostępnych za kwotę do 20 tysięcy złotych.

Dziękujemy za lekturę artykułu. Czy jesteś fanem sportu, ale lubisz też wypoczynek? Podziel się z nami swoją opinią w krótkiej ankiecie! Zajmie ci to kilka sekund, a my chętnie poznamy twoje zdanie na temat oglądania wydarzeń sportowych.

Źródło: Opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Alfa Romeo / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw